Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MBRETËRIT E BOTËS

Real Madrid me trofeun e tetë të 8otërorit për klube

Real Madrid me trofeun e tetë të 8otërorit për klube


11 February, 2023 @23:18

Duke e mposhtur Al-Hilalin në finalen ku u shënuan tetë gola, Real Madridi ka ngritur në fund trofeun e FIFA Botërorit të klubeve në Rabat. Kjo ka qenë hera e tetë që Real Madrid fiton këtë trofe, ndërsa rezultati përfundimtar i ndeshjes ishte, Real Madrid 5-3 Al-Hilal.

Kliko X për të larguar reklamën dhe për t’i shikuar golat e ndeshjes

 


 
Të gjitha lajmet nga La Liga