Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BUNDESLIGA

Reinier qëndron në Dortmund

Foto:Google

Reinier qëndron në Dortmund


26 January, 2021 @15:58

Pavarësisht nga mungesa e minutave, futbollisti brazilian ka vendosur të vazhdojë në Gjermani dhe të refuzojë propozimet e tjera, sipas Goal.

19-vjeçari nuk ka luajtur asnjë lojë si titullar këtë sezon. Ai ka marrë pjesë në tetë ndeshje, gjithsej 136 minuta, mesatarja prej 17 minutash për ndeshje.

Renieri nuk ka pasur as fat, ai ishte i infektuar me koronavirus dhe kishte munguar në pesë ndeshje.

Më vonë, ai pësoi një shqetësim muskulor që gjithashtu e largoi atë nga fusha për një kohë të gjatë.

Siç raportohet, sulmuesi ka vendosur të vazhdojë me huazimin e tij dy sezonal, pavarësisht nga mundësitë e pakta që ka në Gjermani.

Kështu, të paktën do të vazhdojë deri në verë dhe pastaj ai do të rivlerësojë situatën nëse vazhdon pa minuta.


 
Të gjitha lajmet nga Bundesliga