Të gjitha lajmet

LICENSA PËR UEFA 2020/21

Rekord pjesëmarrësi, nuk e huq licensën

Foto: KFPrishtina/fb

Rekord pjesëmarrësi, nuk e huq licensën

14 May, 2020 @14:31

Prishtina është skuadra që ka dalë më së shpeshti në gara evropiane prej se Kosova është pranuar në UEFA.

Rekord kampioni i Kosovës është edhe rekord pjesëmarrësi në gara evropiane, pasi që në tre stinorët e mëparmë ka marrë pjesë - gjë që nuk e ka arritur asnjë klub tjetër nga Kosova.

Sot, edhe Prishtina ka marrë “vizën” për Evropë 2020/21 ka bërë të ditur njoftimi i klubit në llogarinë zyrtare të Facebookut - duke dhënë mesazh të qartë.

KF Prishtina

“Klubi ynë tani pret rifillimin e kampionatit sa më shpejt,” - pasi që bardhekaltërit nëse nuk arrijnë dy-tre pozitat e para në ligë, mund të huqin për herë të parë garat evropiane.

Prishtina, për herë të pestë është licensuar për gara evropiane.

LICENSA PËR UEFA

Dëshira e madhe për garat evropiane, edhe Llapi licensohet për 2020/21

Foto: KFLlapi/fb

14 May, 2020 @14:09

Skuadra nga Podujeva, Llapi, ka bërë të ditur para pak çastesh se ka arritur të marr licensë për pjesëmarrje në…

LICENSA PËR UEFA

Gjilani merr licencën për gara evropiane 2020/21

14 May, 2020 @14:00

Skuadra e Gjilanit para pak çastesh ka bërë të ditur se ka arritur të merr licensën për garat evropiane 2020/21.…

KOSOVA NË FIFA

4 vjetori i fitores së plotë

13 May, 2020 @0:23

Kongresi i 66 i FIFAs mbahej në Mexico City, në datën e sotme 13 maj të vitit 2016. Kosova,…

RIFILLIMI

Kërkesa e FFK-së, ende pa përgjigje

Foto nga arkivi/ TOPSPORTI/ Erdis Driza

12 May, 2020 @21:15

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka kërkuar nga Ministria e Shëndetësisë (MSH) dhe Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të…

SUHAREKË

Ballkani me kompleks sportiv (Video)

12 May, 2020 @14:41

Skuadra lidere e Superligës së Kosovës në futboll, KF Ballkani nga Suhareka para pak çastesh ka prezantuar projektin konceptual të…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga