Të gjitha lajmet

KF RENOVA

I tërë ekipi negativ në COVID-19

I tërë ekipi negativ në COVID-19

22 June, 2020 @20:35

Skuadra e Renovës që garon në elitën e futbollit të Maqedonisë Veriore dhe ka qenë në pozitë të katërt të renditjes tabelare para se të ndërprehet stinoroi - ka rezultuar tërëisht negativ në testet për coronavirus.

Njoftimin e ka bërë të ditur vetë ekipit sot, duke komunikat njoftimin e rëndësishëm, që sipas tyre, do të lehtësojë punën për përgatitjet e stinorit të ri 2020/21.

KASIMPASA 2-0 FENERBAHÇE

Dueli i reprezentuesve, Hadërgjonaj mposht Muriqin

Foto: Kasimpasa/fb

21 June, 2020 @21:06

Të dy startues te ekipet e tyre dhe të dy me nga 90min në fushë, por fitorja më shumë i…

YOUNG BOYS 3-2 ZURICH

Super-gol dhe asisti i Kolollit s’mjaftojnë për Zurichun

19 June, 2020 @22:37

Treshja e reprezentacionit të Kosovës, Mirlind Kryeziu, Hekuran Kryeziu dhe Benjamin Kololli kanë qenë startues në duelin që ekipi i…

TE SHKUPI

Kapiteni legjendar përfundon karrierën si futbollist, nënshkruan si trajner i ri i klubit

Foto: FCShkupi.com

19 June, 2020 @15:48

Pas përfundimit të parakohshëm të stinorit 2019/20 në Maqedoninë Veriore për shkak të ri-shpërthimit të rasteve me coroanvirus, skuadra e…

KOMUNIKATA

Shkëndija ndahet me Dallkun

Foto: fcshkendija.com

19 June, 2020 @15:07

Mbrojtësi i reprezentacionit të Kosovës, Ardin Dallku, është ndarë me ekipin e tij Shkëndija. Zyrtarisht njoftimin e ka lëshuar…

TURKISH CUP

Hattrick i Cisses dërgon Alanyën në finale

Foto: Alanyaspor/fb

18 June, 2020 @23:28

Pas duelit të parë të fituar si mysafir 0-1 në Antalya, Alanyaspor ka shënuar fitore edhe në duelin e kthimit…

Të gjitha lajmet nga International