Të gjitha lajmet

KOLN 2-2 MAINZ

Rexhbeçaj pa ndikim sot, Mainz rikthehet

Foto: Bundesliga.de

Rexhbeçaj pa ndikim sot, Mainz rikthehet

17 May, 2020 @17:31

Futbollistët e Kölnit përkundër se kishin epërsi solide prej 2-0 pas 60 minutash lojë, me futjen e nigerianit të huazuar nga Liverpooli, Mainz ka kryer ndeshjen 2-2 dhe ka mundur edhe të fitojë.

Taiwo Awoniyi që u fut në lojë në minutën e 56 të ndeshjes shënoi në të 61-tën për 2-1, ndërsa dhjetë minuta më vonë edhe mesfushori mbrojtës Pierre Kunde Malong me depërtim vetanak qëlloi për përfundimtaren 2-2.

Elvis Rexhbecaj u fut në lojë në minutën e 76-të të ndeshjes, por nuk arriti të ndikojë fort në sulm të ekipit, pos në stabilizim të disa anëve të Kölnit.

Deri në fund të ndeshjes ai mori edhe një karton të verdhë (87’), ndërsa pati një tentim asisti, që nuk u pranua mirë nga sulmi i skuadrës.

Bundesliga

UNION BERLIN - BAYERN

Union Berlin vs. Bayern München, 11-shet startuese

17 May, 2020 @17:24

Në ditën e dytë pas rikthimit të futbollit në Gjermani, Bayerni udhëton në Berlin për t’u ndeshur me Union Berlinin. …

SPIELTAG @ BUNDESLIGA 2

Lideri ndalet, Hamburg kap pozitën e dytë

Foto: HSV/fb

17 May, 2020 @15:40

Pas dueleve të fundit të Bundesligës 2 të zhvilluara në ora 13:00, lideri i ligës Arminia Bielefeld ka dështuar në…

KOLN - MAINZ 11s

Koln - Mainz, 11-shet zyrtare

Foto: FCKoln/tw

17 May, 2020 @15:24

Në ditën e dytë të xhiros XXVI të Bundesligës, ia nisim me përballjen Koln - Mainz. KOLN: Horn; Shcmitz,…

DUELI SHQIP

Valon Berisha i pafat, Fortuna me pikë shprese

Foto: Fortuna/tw

16 May, 2020 @18:00

Rerezentuesi i Kosovës Valon Berisha ka qenë i pafat sot, pasi që në dy raste që ka pasur për ekipin…

DORTMUND 4-0 SCHALKE

E 800-ta për Dortmundin brilant, në derbin e madh, vetëm një pikë larg liderit

Foto: bild.de

16 May, 2020 @17:25

Dortmund brilant në derbi, vetëm një pikë larg liderit Me një paraqitje fantastike që nga minutat e para të…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga