Të gjitha lajmet

KB VËLLAZNIMI

Ridley në dyshim për ndeshjen vendimtare

TOPSPORTI / A.P

Ridley në dyshim për ndeshjen vendimtare

19 April, 2019 @15:57

Me fillim nga ora 19:00, nesër Feronikeli e Vëllaznimi përballjen në ndeshjen e tretë të serisë finale, ndeshje e cila do ta përcaktojë skuadrën që inkuadrohet në Superligë sezonin e ardhshëm.

Në dy ndeshjet e para të serisë, Vëllaznimi ishte pa amerikanin Taaj Ridley, i cili pësoi një lëndim në stërvitjen para ndeshjes së parë të serisë, derisa në një bisedë ekskluzive për TopSporti.com, Ridley tha që paraqitja e tij nesër mbetet në dyshim.

“Nuk e di ende se a do të luaj apo jo. Jam duke u rikuperuar dhe do të provoj të kthehem, por ende nuk e di se a do të jem i gatshëm në kohë për ndeshjen.

Do të vendosim nesër.” - u shpreh Ridley për TopSporti.com.

SKEMA E PLAY OFF-IT

Ridley ishte një nga lojtarët më të dalluar të Vëllaznimit në Kupën e Kosovës në kuadër të Ligës së Parë, garë të cilën Vëllaznimi e mbylli si nënkampion pas humbjes pikërisht nga Feronikeli në çastet e fundit të ndeshjes.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga