Të gjitha lajmet

K-LEAGUE

Rifillon futbolli! K-League në YouTube dhe Twitter për krejt botën gratis

Foto: kleague/official

Rifillon futbolli! K-League në YouTube dhe Twitter për krejt botën gratis

7 May, 2020 @1:10

Elita e futbollit të Koresë Jugore ka vendosur që ndeshjen hapëse të stinorit të ri ta sjellë në transmetim të drejtpërdrejtë hapur në YouTube dhe Twitter me komentim në gjuhën angleze për të ngritur moralin në tërë botën, veçanërisht të adhuruesve të futbollit.

K-League do të nis të premten më 8 maj dhe me fillim prej orës 12:00 do të transmetojë ndeshjen në mes të Jeonbuk Hyundai Motors (kampionë në tre vitet e fundit) dhe Suwon Samsung Bluewings (dy herë kampionë aziatik) që do të luhet në stadiumin e Jeonjus.

Të gjithë lojtarët e K-League, trajnerët, referët dhe stafi tjetër zyrtar janë testuar negativ në COVID-19.

Komunikata e K-League ka bërë të ditur se dëshiron të shtrihet në të gjithë botën pasi që vendet tjera janë ende të mbyllura dhe të shfrytëzojnë rastin edhe për reklamim por edhe për relaksim të botës, duke premtuar komentim në anglisht në bashkëpunim me australianët si dhe grafikone gjatë ndeshjes edhe në gjuhë angleze.

“Ky është një promocion special për të shfaqur hapjen e stinorit të ri të K-League në gjithë botën dhe të sjellim shpresë për tejkalimin e krizës me COVID-19, por edhe të ngrisim profilin e K-League, pasi që të përfundojë rreziku nga pandemia,” është thënë ndër të tjera në faqen zyrtare të elitës së futbollit jugkorean.

Adresa në YouTube ku do të mund të shihni ndeshjen KLIKO KËTU

Adresa në Twitter ku mund të shihni ndeshjen KLIKO KËTU

 

MEDIA TALK

Fenerbahçe ka refuzuar disa oferta për Muriqin

6 May, 2020 @23:20

Fenerbahçe dëshiron të përfitojë mirë nga sulmuesi i Kosovës Vedat Muriqi dhe ofertat që kanë qenë “qesharake” sipas tyre -…

MEDIA TALK

Shkupi gati t’ia shet senegalezin Fenerbahçes

Foto: FCShkupi/fb

6 May, 2020 @18:55

Skuadra e Shkupit që është në mes të tabelës në Maqedoninë Veriore dhe me gjasa të mira për të marrë…

GULFSTREAM G200

Cristiano Ronaldo dhe aeroplani i tij luksoz

6 May, 2020 @18:29

Superylli portugez i futbollit, Cristiano Ronaldo, ditë më parë arriti në Torino për tu karantinuar para se të nis stërvitjet…

TURKIYE SUPERLIGI

Superliga turke, merr vendimin për rifillim të stinorit

6 May, 2020 @16:16

Bordi i Federatës së Futbollit të Turqisë (TFF) ka marrë vendim sot që të rifillojnë ligat e futbollit në këtë…

MEDIA TALK

GdS: Muriqi opcion serioz te Lazioja

Vedat Muriqi në duel me lojtarët bullgarë gjatë kualifikimeve për EURO 2020/ TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

3 May, 2020 @20:51

E përditshmja prestigjioze italiane e sportit, La Gazzetta dello Sport, në një njoftim të sajën sot ka bërë të ditur…

Të gjitha lajmet nga International