Të gjitha lajmet

PREJ SERIE B NË A

Rikthehen në elitë pas 9 stinorësh

Foto: BSFC

Rikthehen në elitë pas 9 stinorësh

2 May, 2019 @22:14

Mbrëmë edhe zyrtarisht ekipi ku dikur luante Igli Tare, Brescia, i është kthyer Serie A-së.

Ekipi fitoi ndaj Ascolit 1-0 dhe me këtë siguroi elitën e futbollit italian për sezonin 2019/20. Për herë të fundit Brescia ka qenë pjesë e Serie A-së në sezonin 2010/11.

Duke falenderuar çiftin e lojtarëve si Alfredo Donnarumma (nuk është kushëri me portierin e famshëm të Milanit, Gigi) dhe Sandro Tonali ekipi që po drejtohet nga ish lojtari i dikurshëm i Chievos, Eugenio Corini, ka arritur të bëj mrekulli në Serie B këtë stinor dhe me vetëm 4 humbje deri tash, ka mbledhur 66 pikë duke fituar 18 herë e barazuar 12 herë.

Donnarumma ndërkaq, pritet të bëhet golashënuesi më i mirë i Serie B-së, pasi që ka 25 gola të shënuara kur kanë mbetur edhe 2 xhiro deri në fund të stinorit, e ndjekësi i parë i tij Massimo Coda i Beneventos ka 19 të shënuara.

Në dy xhirot e fundit pritet të përcaktohet edhe ekipi i dytë që do të sigurojë plasmanin direkt në Serie A, derisa Lecce ka 63 pikë dhe një ndeshje për të zhvilluar, kurse Palermo 59 pikë dhe 2 ndeshje për të zhvilluar deri në fund të stinorit.

MEDIA

Moise Kean te rivali i përbetuar

Foto: juventus/fb

30 April, 2019 @14:30

Ylli i ri i Juventusit, Moise Kean, mund të përfundojë te rivali i përbetuar i bianconerëve, Inter. Sipas Corriere…

GENNARO GATTUSO

Koha për largim

30 April, 2019 @12:59

Katër xhirot e fundit, janë katër mundësitë e fundit për ish mesfushorin tash trajnerin e Milanit, Gennaro Gattuso. A…

ATALANTA - UDINESE

Atalanta në Ligë të Kampionëve?!

Foto: Atalanta/fb

29 April, 2019 @23:09

Atalanta e Gian Piero Gasperinit është vetëm katër xhiro larg senzacionit! Me fitoren e sontme ndaj Udineses, që ende s’ka…

COPPA ITALIA 1/2: ATALANTA - FIORENTINA

Xhimshiti e Berisha në finale të Kupës

Foto: Atalanta/fb

25 April, 2019 @22:57

Atalanta ka arritur të përmbys epërsinë e hershme të Fiorentinës 0-1 për të fituar ndeshjen 2-1 dhe për të siguruar…

COPPA ITALIA 1/2: MILAN-LAZIO

Lazio i Strakoshës eliminon Milanin

Foto: Lazio/fb

24 April, 2019 @23:16

Lazio është finaliste e Kupës së Italisë për herë të tretë në pesë vitet e fundit.  Pas duelit të…

Të gjitha lajmet nga Serie A