Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MALLORCA - CADIZ

Rikthehet Muriqi i vërtetë, shënon dhe sjell fitoren

Rikthehet Muriqi i vërtetë, shënon dhe sjell fitoren


5 February, 2022 @18:08

Ylli i përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi, e nisi karrierën në mënyrën më të mirë në La Liga.

Pas debutimit në Copa Del Rey, sot sulmuesi kosvar, Muriqi, ishte startues për Mallorcan edhe në ndeshjen kundër Cadizit në kuadër të La Ligas.

Vedati ka shënuar nga pika e bardhë në minutën e 66’ dhe goli doli të ishte vendimtar për fitoren e Mallorcas.

Muriqi u zëvendësua në minutën e 89’ nga Abdon Prats, derisa ishte njëri ndër më të mirët e skuadrës.

Mallorca me 23 pikë gjendet në pozitën e 17 në La Liga.


 
Të gjitha lajmet nga La Liga