Të gjitha lajmet

TRAJNERI I RI

Rikthehet Paolo Tramezzani

Foto: sion/official

Rikthehet Paolo Tramezzani

3 June, 2020 @15:34

Ish ndihmës trajneri i kombëtares shqiptare, Paolo Tramezzani, është rikthyer te ekipi i Sionit në elitën zvicerane të fubollit.

Klubi i Sionit ka komunikuar para pak çastesh përmes faqes zyrtare të klubit se ata do të vazhdojnë stinorin me Tramezzanin në krye të skuadrës, pasi që i besojnë ideve dhe karizmës së tij, që kanë qenë gjithmonë në vija me klubin.

Tramezzani ka punuar si ndihmës i trajnerit Gianni De Biasi në aventurën historike të Shqipërisë drejt EURO 2016.

Ai i khehet Sionit pas vitit 2017, pasi që punoi te Apoel dhe Livorno në vitet e fundit.

SONTE

Rifillon edhe Portugalia

3 June, 2020 @13:12

Me duelet Portimonense - Gil Vicente dhe Famalicao - Porto, sonte rinis edhe kampionati i Portugalisë në futboll, Primeira Liga.…

MEDIA

Përkrahja e “Plisave” dëgjohet edhe në Brazil

Screenshot: GloboEsporte

3 June, 2020 @11:23

Përkundër se Brazili nuk e ka pranuar Kosovën si shtet, fuqia e sportit përsëri e bën të veten. Pas…

SHKUP

Shkupi refuzon testet në spitale private

Foto: fcshkupi.com

1 June, 2020 @14:29

Skuadra e Ligës së Parë në Maqedoninë veriore, KF Shkupi ka përgënjeshtëruar disa njoftime që kanë thënë se ekipi po…

KUPA E KROACISË

Eliminohet Osijeku i Grezdës, Lirim Kastrati mëson rivalin e finales

Foto: NKOsijek/fb

1 June, 2020 @13:39

Pas fitores së thellë ndaj Slavenit në gjysmëfinale të Kupës, Lirim Kastrati me shokë mbrëmë shikuan gjysmëfinalen tjetër të…

TETOVË

Te Shkëndija dhe Renova pozitiv në coronavirus

Foto nga arkivi/ kfshkendija.com

31 May, 2020 @13:38

Sportmedia maqedonase para pak çastesh ka bërë të ditur se te skuadra e Shkëndijës dhe Renovës janë testuar pozitivisht në…

Të gjitha lajmet nga International