Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PAMPURËT FITOJNË

Rilind Haziraj mbanë Fushë Kosovën lidere

Rilind Haziraj mbanë Fushë Kosovën lidere


11 March, 2023 @19:26

Sulmuesi i Fushë Kosovës Rilind Haziraj ka qenë në element të tijin sot, derisa i ka sjellë fitore ekipit me dy golat e shënuara në ndeshjen ku Fushë Kosova mposhti Vllazninë e Pozharanit 2-0 [Rilind Haziraj x2].

Fitorja bën që Pampurët të jenë liderë me dy pikë më shumë sesa ndjekësja e parë Ulpiana, ndërsa Fushë Kosova mbyll ciklin e dytë të ndeshjeve në Ligë të Parë Grupi B në krye të renditjes me 39 pikë nga 18 ndeshje.

TABELA AKTUALE

Vllaznia mbetet në luftë për mbijetesë, si e fundit, e dhjeta, në renditje, me total 11 pikë nga 18 ndeshje.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë