Të gjitha lajmet

CORONAVIRUS

Rivaliteti anash, Manchester United dëshiron vazhdimin e sezonit

Rivaliteti anash, Manchester United dëshiron vazhdimin e sezonit


27 March, 2020 @12:46

Vazhdojnë spekulimet se a do të vazhdojë apo do të anulohet përfundimisht sezoni i Premier Ligës.

Në prag të mbledhjes së ardhshme që do të mbahet më 3 prill, ku klubet dhe krerët e Premier Leagues do të diskutojnë për një vendim për pjesën e mbetur të sezonit, sot Manchester Untied ka dalë me një komunikatë zyrtare në lidhje me këtë temë.

20-herë kampioni anglez zyrtarisht e mbështet vazhdimin e garave (Premier League, FA Cup e Europa League), duke llogaritur humbjet financiare që mund të ndodhin nëse sezoni nuk luhet, humbje që do të vinin si nga të drejtat televizive e ashtu edhe nga mospjesëmarrja në Champions (United ende është në garë për një vend që dërgon në Champions sezonin tjetër).

Qoftë edhe pa shikues, United dëshiron që ndeshjet e mbetura të luhen deri në fund dhe sezoni të kompletohet.

Në anën tjetër, një anulim i plotë i sezonit do të nënkuptonte që Liverpooli, rivali i përjetshëm i United, të mos shpallej kampion, mirëpo duket se kësaj radhe United është më i përqëndruar te humbjet financiare sesa te rivaliteti.

LEICESTER - CHELSEA

Leicester përkohësisht lider në Premier League

FOTO / Premier League

19 January, 2021 @23:07

Leicester City, duke e mposhtur Chelsean me rezultat 2-0, ngritet në pozitën e parë në Premier League. Ish-kampionët e Anglisë,…

PREMIER LEAGUE

Jurgen Klopp vlerëson lartë paraqitjen e Shaqirit kundër Manchester Unitedit

Foto: REUTERS

19 January, 2021 @19:59

Xherdan Shaqiri gjatë vikendit u rikthye në formacionin bazë në derbin Liverpool – Manchester United. Ylli kosovar luajti 76 minuta…

PREMIER LEAGUE

Granit Xhaka vendos një rekord të ri në Premier Ligë

Foto: Getty Images

19 January, 2021 @19:31

Granit Xhaka regjistroi një nga paraqitjet më të mira me Arsenalin, të hënën në fitoren 3-0 ndaj Newcastle United. Mesfushori…

MERKATO

Lukaku refuzon idenë e transferimit te Manchester City

Foto: Getty Images

19 January, 2021 @19:19

Romelu Lukaku duket se kishte mjaft nga Premier League dhe nuk dëshiron më të rikthehet atje. Sulmuesi belg është duke…

CHELSEA

Humbja e shkarkon!

Foto: Getty Images

19 January, 2021 @13:37

Frank Lampard do të shkarkohet nga posti i trajnerit të Chelseat, nëse ai e humb ndeshjen kundër Leicester City, raportojnë…

Të gjitha lajmet nga Premier League