Të gjitha lajmet

SA KUSHTON?

Rize ia vë çmimin Vedat Muriqit

TOPSPORTI/ A. P.

Rize ia vë çmimin Vedat Muriqit

3 June, 2019 @18:40

Sulmuesi i reprezentacionit të Kosovës, Vedat Muriqi, i cili po kërkohet nga dy ekipet e mëdha turke dhe dy nga TOP 5 ligat evropiane - tashmë e ka çmimin!

Sipas të përditshmes Fanatik të Stambollit, ekipi që dëshiron ta ketë në radhët e tij sulmuesin nga Prizreni duhet të paguajë 10 milionë euro dëmshpërblim në arkën e ekipit Rizespor.

Së fundi, Muriqi është kërkuar nga Galatasaray dhe Fenerbahçe, ndërsa nga ekipet evropiane atë e kanë kërkuar Real Betis dhe Toulouse.

FILLOJNË

Nisin stërvitjet e Kosovës para dueleve të qershorit

TOPSPORTI/ Valon Gashi

2 June, 2019 @18:51

Reprezentacioni i Kosovës në këto çaste ka dalë në stërvitjen e parë të kompletuar të saj për përballjet ndaj Malit…

KOSOVA U19

Lista e Kosovës U19 për ndeshje ndaj Shqipërisë U19

Foto: FFK

2 June, 2019 @18:28

Selektori Ramiz Krasniqi ka ftuar 23 lojtarët që do të mbronjë ngjyrat e Kosovës U19 në përballje ndaj Shqipërisë U19.…

PËRGATITJET ZYRTARE NISIN

Kosova sot fillon përgatitjet ndaj Malit të Zi e Bullgarisë

TOPSPORTI/ A.P.

2 June, 2019 @14:59

Prej orës 18:30 në Fadil Vokrri të Prishtinës, Bernard Challandes do të ketë stërvitjen e parë të plotë të futbollistëve…

UEFA

Ceferin: Jeni të obliguar ta pranoni Kosovën

30 May, 2019 @10:40

Një deklaratë pozitive për Kosovën dhe futbollin e saj vjen nga Aleksander Ceferin, presidenti i UEFA-së. “Të gjitha shtetet janë…

FLORENT HADËRGJONAJ

Hadërgjonaj tregon emocionet dhe detajet e ardhjes te Kosova

Foto: FFK

28 May, 2019 @16:28

Florent Hadërgjonaj po e pret me padurim stërvitjen e parë me ekipin kombëtar. Ai është prej futbollistëve të parë që…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja