Të gjitha lajmet

SHQIP NË BOTË

Roshi debuton me fitore

Roshi debuton me fitore


20 February, 2021 @19:56

Mesfushori ofansiv i kombëtares shqiptare, Odise Roshi, ka debutuar te skuadra e tij e re nga Hungaria, Diosgyor VTK.

Roshi debutimin e tij e realizoi në kampionatin hungarez kundër skuadrës MOL Fehervar, në ndeshjen e cila përfundoi me rezultat 1-3 në të mirë të Diosgyor-it.

Roshi ishte titullar në këtë ndeshje dhe luajti deri në minutën 55’ kur u zëvendësua, derisa gjatë kësaj kohe u ndëshkua edhe me karton të verdhë në minutën e tetë.

Futbollisti shqiptar ishte transferuar ditë më parë te Diosgyor nga skuadra çeçene Akhmat Grozny në formë të huazimit.


SHQIP NË BOTË

Hadërgjonaj e Sadiku mposhtin Ademin

International/Sportistë shqiptarë në botë

Hadërgjonaj e Sadiku mposhtin Ademin

20/02/21 @ 16:42

SHQIP NË BOTË

Shpërthen Cikalleshi, vendos fitoren me dygolësh (Video)

International/Sportistë shqiptarë në botë

Shpërthen Cikalleshi, vendos fitoren me dygolësh (Video)

20/02/21 @ 15:59

ASTRIT SELMANI

Selmani makinë e pandalshme, shënon në debutimin zyrtar

International/Sportistë shqiptarë në botë

Selmani makinë e pandalshme, shënon në debutimin zyrtar

20/02/21 @ 15:43

SUPERLIGA TURKE

Florent Hadërgjonaj dhe Loret Sadiku startojnë për Kasimpasa

International/Sportistë shqiptarë në botë

Florent Hadërgjonaj dhe Loret Sadiku startojnë për Kasimpasa

20/02/21 @ 10:39

SHQIP në BOTË

2 asistime nga shqiptarët Schaffhausen ngritet në pozitën e dytë

International

2 asistime nga shqiptarët Schaffhausen ngritet në pozitën e dytë

19/02/21 @ 22:21

SHQIP në BOTË

Muriçi pëson 11 gola për dy ndeshje

International

Muriçi pëson 11 gola për dy ndeshje

19/02/21 @ 21:57

SHQIP në BOTË

4 shqiptarë aktivizohen te ndeshja Schaffhausen - Thun

International

4 shqiptarë aktivizohen te ndeshja Schaffhausen - Thun

19/02/21 @ 20:05

SHQIP në BOTË

77 minuta për Ilir Mustafën

International/Sportistë shqiptarë në botë

77 minuta për Ilir Mustafën

19/02/21 @ 19:51

11-SHET

Lenjani e Demhasaj startues ndaj Wil

International

Lenjani e Demhasaj startues ndaj Wil

19/02/21 @ 19:28

11-SHET

Arijanet Muric startues kundër Utrecht

International

Arijanet Muric startues kundër Utrecht

19/02/21 @ 19:14


Të gjitha lajmet nga International