Të gjitha lajmet

AKHMAT GROZNY 2-3 DINAMO MOSKA

Roshi shënon, Berisha disa minuta - por Akhmat s’fiton

Foto: Akhmat/tw

Roshi shënon, Berisha disa minuta - por Akhmat s’fiton

14 March, 2020 @18:17

Skudra nga Grozni i Rusisë, Akhmat, ku luajnë dyshja Odise Roshi dhe Bernard Berisha, ka regjistruar humbjen e radhës në Premierligën ruse, duke u mposhtur nga Dinamoja e Moskës 2-3 [Roshi 10, Glushakov 89 - Rausch 26, Philipp 50p, Skopintsev 86].

Reprezentuesi i Shqipërisë Roshi shënoi golin e parë dhe të epërsisë për skuadrën, që s’mjaftoi, pasi që mysafirët nga kryeqyteti shënuan edhe tre herë më pas për të siguruar fitoren. 

Futja e reprezentuesit të Kosovë, Bernard Berisha, në 12 minutat e fundit të lojës për ekipin e Akhmatit, nuk dha ndërrim në rezultat dhe kështu ekipi i dyshes shqipe është i renditur në fund të tabelës së elitës së futbollit rus.

Akhmat është i fundit në tabelë me 20 pikë nga 22 ndeshje, sa ka edhe Rubin Kazan i parafundit me një ndeshje më pak.

EINDHOVEN

PSV emëron Schmidtin trajner të ri të skuadrës

11 March, 2020 @14:30

Kampioni i shumëfishtë i Holandës, PSV Eindhoven, ka zyrtarizuar trajnerin e ri të skuadrës, gjermanin Roger Schmidt. Emri i…

AIK 3-1 KALMAR

Fidan Aliti shënon në humbjen e ekipit

Foto: Kalmar/fb

10 March, 2020 @14:34

Qendërmbrojtësi i pazëvendësueshëm i Kosovës, Fidan Aliti, duket se është në formë të mirë para ndeshjes që Kosova do ta…

GORICA 1-3 LOKOMOTIVA

Asistimet e Kastratit dhe golat e Uzunit, çojnë ekipin mbi Hajdukun

Foto & Video: NKLokomotiva/fb

10 March, 2020 @13:59

Lokomotiva e Zagrebit ka shënuar fitore të rëndësishme mbrëmë në përballje ndaj Goricës, 1-3. Pas pjesës së parë të kryer…

MEDIA TALK

Një trajner me përvojë gjermane te Fenerbahçe?!

6 March, 2020 @0:33

Mediat turke kanë filluar spekulimet për trajnerin e ri të Fenerbahçes, ku luan edhe sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi. …

TRABZONSPOR

Sturridge përsëri mbetet lojtar i lirë

2 March, 2020 @12:53

Futbollisti anglez, Daniel Sturridge, që nënshkroi për ekipin turk, Trabzonspor, kontratë 2+1 vjeçare - është ndarë nga aty. Ai…

Të gjitha lajmet nga International