Të gjitha lajmet

MILAN - VERONA

Rrahmani e Kumbulla ndalin Milanin

Foto: AC Milan

Rrahmani e Kumbulla ndalin Milanin

2 February, 2020 @16:56

Seria e mirë e Milanit ndeshjeve të fundit është ndalur sot nga skuadra e Veronës.

Me Marash Kumbullën e Amir Rrahmanin në qendër të mbrojtjes, Verona e mbylli 1-1 takimin në San Siro, takim të cilin për rreth 25 minuta e luajti me një lojtar më pak pas përjashtimit të Amrabat në minutën e 68’ të ndeshjes.

Edhe Kumbulla e edhe Rrahmani luajtën nga 90 minuta, ndërsa ky i dyti takimin e mbylli i ndëshkuar me të verdhë.

Barazimi i sotëm ia ndal Milanit hovin në kërkim të pozitave evropiane, derisa Verona po zhvillon një sezon tejet të mirë, duke qenë e nënta në Itali momentalisht.

L'EQUIPE

Një gjerman në vend të Piolit

19 February, 2020 @22:24

Skuadra e Milanit që po kalon nëpër krizë të madhe të rezultateve në dekadën e fundit dhe nuk po arrin…

TRAJNERI I RI

SPAL zyrtarizon Di Biagion

Foto: spalferrara.it

10 February, 2020 @16:19

Biancazzurrët e SPAL-it kanë zyrtarizuar sot trajnerin e ri të ekipit, Luigi di Biagio, pasi që ndanë rrugët me trajnerin…

SPAL

Leonardo Semplici pas historisë me klubin, pranë largimit

10 February, 2020 @8:43

Portieri i kombëtares shqiptare, Etrit Berisha, shpejt pritet të bëhet me trajner të ri te ekipi i tij në Serie…

INTER - MILAN

Përmbysje fantastike në Madonnina, Interi lider

Foto: Inter/fb

9 February, 2020 @22:40

Qyteti i Milanos sonte frymon kaltër e zi, derisa Inter ka bërë përmbysje të madhe në pjesë të dytë të…

UDINESE - INTER

Interi me Lukakun vazhdon ndjekjen

2 February, 2020 @22:55

Me dy golat e shënuara nga ylli belg, Romelu Lukaku, Interi e mposhti Unidesen me rezultat 0-2. Golat erdhën në…

Të gjitha lajmet nga Serie A