Të gjitha lajmet

VERONA 2-1 CAGLIARI

Rrahmani e Kumbulla të plotë në fitoren e Veronës

Foto: Verona/tw

Rrahmani e Kumbulla të plotë në fitoren e Veronës

20 June, 2020 @23:44

Dy golat e hershëm të Samuel Di Carmines u treguan të jenë të mjaftueshme për fitoren e Veronës ndaj Cagliarit, te të cilët debutoi trajneri Walter Zenga.

Verona me fitore 2-1 [Di Carmine 14, 26 - Simeone 43] u ngrit në pozitën e shtatë të Serie A-së, ndërsa dyshja shqiptare në mbrojtje ka qenë në fushë për 90min, në ndeshjen që pa dy kartona të kuq (Fabio Borini te Verona 35’ - Luca Cigarini te Cagliari 70’ [2 të verdha]).

Reprezentuesi i Kosovës Amir Rrahmani në të djathtë të mbrojtjes treshe të Veronës u tregua edhe sonte si lojtar kyq i skuadrës dhe tashmë Napoli mezi e pret të startojë stinorin e ri me te.

TABELA AKTUALE

Në anën tjetër edhe reprezentuesi i Shqipërisë Marash Kumbulla po luan stabil në qendër të mbrojtjes, përkundër se skuadra pranoi një gol.

Verona pas tre ditësh takohet me Napolin, ekipin e ardhshëm të Rrahmanit. Ndërsa Cagliari duhet të kërkojë pikët e stabilitetit në Serie A ndaj SPAL-it si mysafir më 23 qershor.

Kjo e sontmja ka qenë fitorja e dhjetë e stinorit për Veronën, ndërsa e shtata në shtëpi.

JUVENTUS NË FINALE

Cristiano dështon nga penalltia, por Juve siguron finalen

Foto: juventus/tw

12 June, 2020 @23:05

Milan nuk ka arritur të shënojë gol, ndërsa Juventus me barazim 0-0 në ndeshjen e kthimit të gjysmëfinales së Kupës…

COPPA ITALIA 11s: JUVENTUS - MILAN

11-shet startuese Juventus - Milan

12 June, 2020 @20:11

Janë publikuar para pak çastesh 11-shet startuese të Juventusit dhe Milanit për ndeshjen e kthimit të gjysmëfinales së Kupës së…

COPPA ITALIA

Rregull i ri nëse ekipet barazojnë në Coppa Italia

12 June, 2020 @16:04

Juventus dhe Milan do të jenë dy ekipet e para që do të nisin aksionin futbollistik në Itali, pas ndërprerjes…

VENDIMI I FUNDIT

Serie A do të ketë PlayOff dhe PlayOut

8 June, 2020 @17:01

Tashmë është zyrtare. Serie A do të vendoset këtë stinor me algoritmin PlayOff dhe PlayOut. Por kjo do të…

COPPA ITALIA

Kupa italiane, me ekspres data deri në finale

4 June, 2020 @12:37

Për të përfunduar Kupa e Italisë në futboll, kanë mbetur edhe tri ndeshje. Janë zhvilluar ndeshjet e para gjysmëfinale, ndërsa…

Të gjitha lajmet nga Serie A