Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SHQIP në BOTË

Rrahmani fenomenal, Napoli triumfon ndaj Juventusit

Rrahmani fenomenal, Napoli triumfon ndaj Juventusit


13 February, 2021 @21:40

Me paraqitjen e mirë të Amir Rrahmanit, Napoli e mposhti Juventusin me rezultat minimal 1-0.

Rrahmani ishte startues në këtë ndeshje, kurse e fitoi penalltinë për skuadrën e tij, një një duel me mbrojtësin Giorgio Chiellinin.

Penalltinë e fituar e shëndrroi në gol Lorenzo Insigne në minutën e 31’.

Napoli aktualisht gjendet në pozitën e katërt me 40 pikë, kurse me një pozitë më lartë gjendet Juventusi me 42 pikë.


 
Të gjitha lajmet nga Serie A