Të gjitha lajmet

FERONIKELI - FERIZAJ

Rrezikohet titulli, pikë jetike për mysafirët

Rrezikohet titulli, pikë jetike për mysafirët

13 April, 2019 @17:54

Feronikeli
Ferizaj
Feronikeli 1 : 2 Ferizaj
Arbër PREKAZI 41' Ermal KRASNIQI 78', 90+6'

Stadiumi "Rexhep Rexhepi", Drenas

Spektakël në Drenas!

Lideri i Superligës së Kosovës në futboll, Feronikeli, është mposhtur befasisht me përmbysje nga Ferizaji i Bylbyl Sokolit, për të bërë kshtu një hap “fallc” në luftën drejt titullit kampion.

Pas disa rasteve të njëpasnjëshme për shënim nga Lapidar Lladrovci, Mendurim Hoti, Kastriot Rexha, golin për vendasit e gjeti Arbër Prekazi, i cili u gjend më së miri në zonën kundërshtare 4 minuta para përfundimit të pjesës së parë, për ta dërguar skuadrën e tij në pushim mes pjesëve me epërsi.

TABELA AKTUALE

E në pjesën e dytë, gjithçka po shkonte shumë mirë për Feronikelin deri në minutën e 78’, ku pas një gabimi të pabesueshëm të portierit Smakiqi, mysafirët arritën ta shënojnë golin e barazimit përmes Ermal Krasniqit. Me t’u barazuar rezultati, Nikli u ‘gjuajt’ në sulm për ta gjetur golin e fitores, mirëpo ndodhi krejtësisht e kundërta.

Pas një kundërsulmi fantastik në minutën e 6’ të kohës shtesë, Ferizaji shfrytëzoi numrin e madh të lojtarëve të Feronikelit të dalur në sulm dhe arriti të shënojë përsëri përmes Ermal Krasniqit për 1-2, duke e shokuar kështu liderin e klasifikimit.

Përveç ‘nderit’ që Ferizaji ia bëri sot Prishtinës e Llapit, skuadra e drejtuar nga Bylbyl Sokoli arriti të marrë pikë jetike në luftën për mbijetesë, pikë të cilat mund të jenë vendimtare në fund të sezonit.

Xhiron e ardhshme, Feronikelin e pret punë jo shumë e vështirë në udhëtim te KEK-u, kurse Ferizaji luan një takim mjaft të rëndësishëm ndaj Flamurtarit në shtëpi.FORMACIONET STARTUESE

FERONIKELI: Smakiqi, Islami, Hoxha, Prekazi, Lladrovci, Morina, Dabiqaj, Hoti, Silva, Fazliu, Rexha.

FERIZAJI: Mustafa, Shabani, Kuka, Mone, Shoshi, Shabani, Dautraj, Shala, Gashi, Çerkini, Krasniqi.

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Ferizaj

13 April, 2019 @15:18

Janë caktuar formacionet startuese të Feronikelit dhe të Ferizajit. FERONIKELI: Smakiqi, Islami, Hoxha, Prekazi, Lladrovci, Morina, Dabiqaj, Hoti, Silva, Fazliu,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - KEK-u

13 April, 2019 @15:10

Janë publikuar formacionet zyrtare të Prishtinës dhe të KEK-ut. PRISHTINA: Muqiçi, Thaqi, Bekteshi, Jamal, Bashiru, Miftaraj, Boshnjaku, Ahmeti, Korenica, Mankeda,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Llapi - Gjilani

13 April, 2019 @15:03

Janë caktuar formacionet startuese të Llapit dhe të Gjilanit. LLAPI: Haxho, Blakçori, Sinani, Preniçi, Idrizi, Namani, Maliqi, Zhdrella, Veliu, Emini,…

FERONIKELI - FERIZAJI

Ndeshje e vlefshme për të dyja skuadrat

FOTO/ Feronikeli

13 April, 2019 @10:48

Lideri aktual i Superligës së Kosovës në futboll, Feronikeli, sot në ora 15:30 do ta pret Ferizajin në stadiumin “Rexhep…

PRISHTINA - KEK-u

Para 3 pikëve të radhës

FOTO/ prishtinafc

13 April, 2019 @10:44

Prishtina sot do të përballet me KEK-un në ora 15:30 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Djelmoshat e trajnerit Mirel…

LLAPI - GJILANI

Llapi në kërkim të pikëve të plota

13 April, 2019 @10:33

Skuadra e Llapit sot në ora 15:30 do të takohet me Gjilanin në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë. Llapi është…

TREPÇA '89 - BALLKANI

Super Engjëll Hoti, ‘89-shi fiton

12 April, 2019 @17:26

Në ndeshjen hapëse të xhiros së XXVII të Superligës së Kosovës në futboll, skuadra e Trepçës ‘89 arriti të shënojë…

LLAPI - GJILANI

Zhdrella e Veliu, ndjekja vazhdon

13 April, 2019 @17:42

Vjen edhe fitorja e katërt rresht për skuadrën e Llapit! Skuadra e drejtuar nga Tahir Batatina sot arriti ta mposhtë…

PRISHTINA - KEK-u

Lorik Boshnjaku vendos, Prishtina ‘prek’ kreun

13 April, 2019 @17:30

Në ndeshjen e luajtur sot në kryeqytet, Prishtina ka arritur fitore të lehtë ndaj skuadrës së KEK-ut, skuadër kjo që…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Ferizaj

13 April, 2019 @15:18

Janë caktuar formacionet startuese të Feronikelit dhe të Ferizajit. FERONIKELI: Smakiqi, Islami, Hoxha, Prekazi, Lladrovci, Morina, Dabiqaj, Hoti, Silva, Fazliu,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - KEK-u

13 April, 2019 @15:10

Janë publikuar formacionet zyrtare të Prishtinës dhe të KEK-ut. PRISHTINA: Muqiçi, Thaqi, Bekteshi, Jamal, Bashiru, Miftaraj, Boshnjaku, Ahmeti, Korenica, Mankeda,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Llapi - Gjilani

13 April, 2019 @15:03

Janë caktuar formacionet startuese të Llapit dhe të Gjilanit. LLAPI: Haxho, Blakçori, Sinani, Preniçi, Idrizi, Namani, Maliqi, Zhdrella, Veliu, Emini,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga