Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PREMIER LEAGUE

Ruben Dias, “FWA Lojtari i sezonit” në Premier League

Ruben Dias, “FWA Lojtari i sezonit” në Premier League


20 May, 2021 @11:21

Nga anëtarët e shoqatës së gazetarëve/shkruesve të futbollit në Angli, Ruben Dias është zgjedhur lojtari më i mirë i sezonit 2020/2021 në Premier League.

FWA (Football Writers Association), që ka rreth 700 anëtarë, ia ka dhënë këtë epitet qendërmbrojtësit të Manchester Cityt, i cili kaloi një sezon të shkëlqyeshëm me kampionin e Anglisë.

Pas Diasit, në vendin e dytë dhe të tretë në votime kanë përfunduar Harry Kane dhe respektivisht Kevin De Bruyne.


 
Të gjitha lajmet nga Premier League