Të gjitha lajmet

OPTA

Rusia 2018, Brazili favorit, por ku është Anglia?

Rusia 2018, Brazili favorit, por ku është Anglia?

2 December, 2017 @11:50

Pasi u kuptuan grupet e Botërorit të Rusisë, portali statistikor Opta përmes një analize ka renditur përfaqësueset sipas gjasave për ta fituar këtë kampionat botëror.

Favorit sipas Opta-s cilësohet Brazili, ndërsa interesant është fakti që Japonia sipas kësaj ‘analize’ ka më shumë gjasa se Anglia për ta fituar këtë Botëror.

Më poshtë është paraqitur lista e skuadrave dhe gjasat e tyre për ta fituar Botërorin, gjithmonë sipas Opta-s.

LLOGARITË

Si mund të bëhet Prishtina kampione vjeshtore?

Foto: prishtinafc.com

2 December, 2017 @11:39

Skuadra e Prishtinës, që është aktualisht në pozitën e dytë të klasifikimit të Superligës, sot e zhvillon duelin e fundit…

SHIU

Nikli me angazhim shtesë para derbit

Fotot: KFFeronikeli/fb

2 December, 2017 @11:16

Skuadra e Feronikelit ka bërë të ditur dje se ka angazhuar punëtor shtesë për të rregulluar stadiumin Rexhep Rexhepi pas…

NAPOLI - JUVENTUS

Napoli dominon, Juventusi fiton

Foto: Goal.com

1 December, 2017 @22:44

Përkundër dominimit të Napolit gjatë gjithë ndeshjes, me një paraqitje cinike dhe mbrojtje tejet të fortë, Juventusi e ka fituar…

LIBURNI - DRENICA

Liburni mposht Drenicën në Gjakovë

Borozani / Arkiv

1 December, 2017 @20:53

Në takimin e zhvilluar sonte në Gjakovë, skuadra e Liburnit e ka mposhtur skuadrën e Drenicës. Pjesa e parë e…

RUSIA 2018

Shorti i Botërorit Rusia 2018

1 December, 2017 @15:58

Pas shortit të mbajtur sot në Kremlin të Rusisë, kështu duken grupet e Botërorit të Rusisë: GRUPI A 1.Rusia …

ROUND III @ KOSOVAN CUP

Orari i Kupës së Kosovës, rrethi III

BOROZANI/ A. P.

1 December, 2017 @15:44

FFK sot ka përcaktuar oraret e ndeshjeve të rrethit të tretë të Kupës së Kosovës, që luhen mesjavën e ardhshme…

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror “Rusia 2018” ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018