Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

VËLLAZNIMI

Samuel Nikaj te Vëllaznimi? Trajneri flet për TopSportin…

Samuel Nikaj te Vëllaznimi? Trajneri flet për TopSportin…


26 June, 2022 @20:37

Pas spekulimeve të fundit në lidhje me emërimin e trajnerit Samuel Nikaj në krye të shtabit teknik të Vëllaznimit, TopSporti ka komunikuar direkt me trajnerin në fjalë.

Pyetjes së TopSportit se a do të emërohet trajner i Vëllaznimit në vijim, Nikaj iu përgjigj:

“Jemi në bisedime me klubin e Vëllaznimit dhe duke e parë dëshirën e të dyja palëve për arritjen e marrëveshjes, duket që ka mbetur vetëm nënshkrimi i kontratës.”

Trajneri shkodran gjatë karrierës së tij ka drejtuar shumë skuadra në futbollin e Shqipërisë, ndërkohë në Kosovë e ka drejtuar Vushtrrinë, Lirinë e Flamurtarin.

Kujtojmë që Vëllaznimi edhe sezonin e ardhshëm do të garojë në Grupin A të Ligës së Parë të Kosovës.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë