Të gjitha lajmet

LIVERPOOL - FULHAM

Shaqiri gol, Liverpool lider

Shaqiri gol, Liverpool lider

11 November, 2018 @14:48

Liverpool
Fulham
Liverpool 2 : 0 Fulham
M.Salah 41', Xh.Shaqiri 53'

Anfield Road

Me fitore 2-0 e ka mbyllur ndeshjen ndaj Fulhamit skuadra e Liverpoolit.

Mo Salah shënoi për 1-0 pak para fundit të pjesës së parë, e më pas Xherdan Shaqiri u përkujdes për 2-0 dhe Liverpooli arkëtoi tri pikë të reja.

TABELA AKTUALE

Kjo fitore bën që Liverpooli tashmë të jetë lider i Premier Leagues, të paktën përkohësisht, kurse Fulhami vazhdon të shfaqë paraqitje tejet të dobëta, të cilat më shumë gjasë do ta dërgojnë në Championship sezonin tjetër.

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani - Drenica

11 November, 2018 @13:07

Janë publikuar formacionet zyrtare të Gjilanit dhe të Drenicës. GJILANI: Kaçiu, Kastrati, Papuqi, Magani, Halili, Muça, Kqiku, Nika, Sadriu, Hysa,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - KEK-u

11 November, 2018 @13:04

Janë publikuar formacionet zyrtare të Trepçës ‘89 dhe të KEK-ut. TREPÇA ‘89: Beqiri, Pira, Basri, Asani, Mersini, Jashari, Gucev, Manaj,…

PRISHTINA - BALLKANI

Prishtina vs. Ballkani, 11-shet startuese

11 November, 2018 @12:46

Pak minuta para ndeshjes, janë bërë të ditura formacionet startuese të Prishtinës dhe Ballkanit. TOPSPORTI LIVESCORE Prishtina:…

BORUSSIA DORTMUND - BAYERN MUNCHEN

Rikthimi i madh i Dortmundit

10 November, 2018 @23:08

Borussia Dortmundi i drejtuar nga Lucien Favre, ka fituar derbin e madh gjerman ndaj Bayernit sot, duke bërë rikthim të…

LLAPI - DRITA

Llapi forcon pozitën e tretë

10 November, 2018 @15:32

Skuadra nga Podujeva, Llapi, e mposhti kampionin aktual të Superligës, Dritën, me rezultat 1-0. Për fitoren e Llapit u përkujdes…

LIRIA - FLAMURTARI

Karahoda i jep frymëmarrje Lirisë

FOTO/ Arkiv

10 November, 2018 @15:25

Skuadra prizrenase, Liria, me golin e Fatih Karahodës, arriti ta mposhtë Flamurtarin me rezultat minimal 1-0. Goli i Karahodës erdhi…

FA CUP: SWANSEA - BRENTFORD

Celina magjik, gol + asist, kualifikon Swansean

17 February, 2019 @19:05

Futbollisti i reprezentacionit të Kosovës, Bersant Celina, ka shkëlqyer në ndeshjen e ekipit të tij sot në përballje ndaj Brentfordit.…

AARON RAMSEY TE JUVENTUS

Britaniku më i paguar në histori

Fotot: Juventus.com & Arsenal.com

11 February, 2019 @22:49

Mesfushori i Arsenalit, uellsiani Aaron Ramsey do të bëhet lojtari më i paguar nga ishulli në histori. Tashmë është…

NË LIGË TË KATËRT

Trajneri Scholes

Foto: Oldham Official

11 February, 2019 @13:45

Prej sot edhe zyrtarisht mesfushori legjendar i Manchester Unitedit, Paul Scholes, është trajner. Ai është emëruar në detyrën e…

CITY - CHELSEA

Turpëron Chelsean, rimerr kreun

10 February, 2019 @18:51

Ajo që duhej të ishte ndeshja më e mirë e javës në Angli, doli të ishte më jo-interesantja. Skuadra e…

HUDDERSFIELD - ARSENAL

3 pikë për Arsenalin në “Kirklees Stadium”

9 February, 2019 @17:54

Përkundër mungesave të shumta në formacionin bazë, Arsenali nuk gaboi në transfertën te Huddersfieldi. Londinezët shënuan dy herë në pjesën…

Të gjitha lajmet nga Premier League