Të gjitha lajmet

MAQEDONI VERIORE

Shkaku i Pandevit, Angelovski shtyen publikimin e listës ndaj Kosovës

Shkaku i Pandevit, Angelovski shtyen publikimin e listës ndaj Kosovës


1 October, 2020 @11:34

Selektori i reprezentacionit të Maqedonisë Veriore, Igor Angelovski, ka pasur në plan që të publikojë sot listën e lojtarëve të ftuar për përballjen e madhe të 8 tetorit ndaj Kosovës.

Mirëpo, ai e ka shtyer këtë, për shkak të sulmuesit veteran dhe më të suksesshëm të vendit Goran Pandev, që luan për Genoën.

Genoa pas ndeshjes ndaj Napolit në Serie A raportoi për 11 lojtarë të infektuar me coronavirus.

Sot ekipi italian bëri të ditur se lojtarët e infektuar janë: Francesco Cassata, Lukas Lerager, Federico Marchetti, Filippo Melegoni, Luca Pellegrini, Mattia Perin, Marko Pjaca, Ivan Radovanovic, Lasse Schöne, Davide Zappacosta dhe sot Valon Behrami janë pozitiv.

Kështu, pasi që Pandev ka dalë negativ, pritet që të jetë në listën e të ftuarve të Maqedonisë Veriore për përballje ndaj Kosovës më 8 tetor, që pritet të publikohet të shtunën.

CRISTIANO RONALDO

Synimi i radhës, historik

31 December, 2020 @2:48

Cristiano Ronaldo dëshiron të luajë futboll edhe për “shumë vite tjera”. Ai shpreson që të arrijë të fitojë titullin e…

E FUNDIT

Gjermania merr vendim për Löwin

Foto: DFB

30 November, 2020 @17:49

Në një takim të zhvilluar online Federata e Futbollit të Gjermanisë (DFB) ka marrë vendim për selektorin e reprezentacionit Joachim…

KOMISIONI DISIPLINOR I UEFA-së

UEFA i jep fitoren Zvicrës në tavolinë dhe mbijetesën në Ligën A!

Foto: Schweizerischer Fussballverband - Association Suisse de Football

27 November, 2020 @0:43

Pasi që përballja ndërmjet Zvicrës dhe Ukrainës në kuadër të Ligës A të Kombeve Grupi 4 ishte shtyer për shkak…

QUALIFICATION MATHs

Si shkohet nga Liga e Kombeve në Kampionatin Botëror “Katari 2022” dhe direkt?

20 November, 2020 @4:10

Për të qartësuar “matematikat” dhe për të sqaruar rrugëtimin e skuadrave evropiane drejt Kampionatit Botëror “Katari 2022” - kanë ardhur…

NATIONS LEAGUE FINALS 20/21

Kur zhvillohet Final Four i Ligës së Kombeve?

20 November, 2020 @3:13

Pas triumfit në grupet e tyre të Ligës A të Kombeve, Belgjika, Franca, Italia dhe Spanja do të “luftojnë” për…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve