Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GENOA

Shkarkim ekspres i Shevchenkos!

Shkarkim ekspres i Shevchenkos!


15 January, 2022 @17:23

Trajneri ukrainas, Andriy Shevchenko, që u prezantua te Genoa më 7 nëntor 2021, pas pak më shumë sesa dy muajve - është shkarkuar nga detyra e tij, ka bërë të ditur zyrtarisht klubi italian i qytetit të Xhenovës.

Genoa falenderoi Shevchenkon për punën e bërë, ndërsa tash e tutje drejtimin e ekipit ia ka besuar trajnerit të U-17 të klubit Adboulay Konko, derisa të gjindet një tranjer tjetër.

Ukrainasi 45-vjeç në 11 ndeshjet e zhvilluara me klubin e tij ka arritur të regjistrojë një fitore të vetme, karshi tri barazimeve dhe shtatë humbjeve tjera.

Së fundi, eliminimi nga Kupa e Italisë në ndeshje ndaj Milanit - ka dalë të jetë e fundit për Shevchenkon në bankë të ekipit rossoblu.


 
Të gjitha lajmet nga Serie A