Të gjitha lajmet

MEDIA TALK

Shkupi gati t’ia shet senegalezin Fenerbahçes

Foto: FCShkupi/fb

Shkupi gati t’ia shet senegalezin Fenerbahçes

6 May, 2020 @18:55

Skuadra e Shkupit që është në mes të tabelës në Maqedoninë Veriore dhe me gjasa të mira për të marrë pjesë në gara evropiane stinorin që vjen, është para shitjes së mesfushorit këmbëshpejtë të skuadrës, gjigandit turk Fenerbahçe.

Lamine Diack, mesfushori 19 vjeç nga Senegali që erdhi në verën e kaluar në kryeqytetin fqinj ka luajtur 22 ndeshje për ekipin e Shkupit në elitë të Maqedonisë Veriore dhe ka shënuar katër herë aty.

Ai është reprezentues i Senegalit U19. Erdh te Shkupi verën e vitit 2019 nga klubi i tij i Dakar.

Ndërsa Sportmedia maqedonase bën të ditur se ka mësuar nga burimet e klubit shkupjan, që ka pasë edhe trajner më parë ish reprezentuesin turk Umit Karan se është shumë afër marrëveshjes me Fenerbahçen për Diackun.

Fenerbahçe pritet t’i paguajë 200 mijë euro Shkupit për lojtarin në fjalë. Verdhekaltërit nga Stambolli edhe më parë kanë transferuar lojtarë nga elita e Maqedonisë. Elif Eljmas që u morr për para të vogla, iu shit Napolit për 16 milionë euro.

Sulmues kryesor dhe golashënuesi më i mirë i Fenerbahçes këtë stinor është sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi me 13 gola të shënuara në Superligën turke.

MEDIA TALK

UEFA dhe ECA pajtohen: ligat në korrik, garat evropiane në gusht

13 April, 2020 @13:59

Lajmi i fundit për mbarëvajtjen dhe organizimin e ndeshjeve të mbetura në të gjitha garat për stinorin e mbetur 2019/20…

DERI KUR SHTYHEN NDESHJET!

Ceferin paralajmëron anulimin e Championsit dhe Europa Ligës

5 April, 2020 @22:34

Kreu i UEFA-së, slloveni Aleksander Ceferin, ka bërë të ditur sot se dy garat më të rëndësishme të UEFA-së, Liga…

UEFA ZYRTARIZON

UEFA pezullon finalet e Ligës së Kampionëve dhe Europa Ligës

23 March, 2020 @19:17

Para pak çastesh UEFA edhe zyrtarisht ka bërë të ditur se ka pezulluar për një datë të pacaktuar finalet e…

UEFA

Propozohet data për fundin e stinorëve dhe finalen e Ligës së Kampionëve

17 March, 2020 @13:58

Në mbledhjen e UEFA-së sot është propozuar që të gjitha kampionatet kombëtare në Evropë të përfundojnë deri më 28 qershor…

MEDIA TALK

Para takimit, UEFA planifikon mini-turne për fituesin e Champions dhe Europa Ligës

16 March, 2020 @20:45

Një mini-turne pritet të vendos fituesin e Ligës së Kampionëve dhe Europa Ligës, që po shihet si opsion i UEFA-së…

Të gjitha lajmet nga Europa League