Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

UEFA CONFERENCE LEAGUE

Shorti i fazës “PlayOff” Conference League 2021/22

Shorti i fazës “PlayOff” Conference League 2021/22


13 December, 2021 @14:26

Në zyret e UEFA-së në Nyon është hedhur shorti për fazën Play Off të Conference League.

Sikurse në Europa League, edhe në Conference League fituesit e fazës grupore të UCL janë kualifikuar direkt në të tetën e finales, e ato skuadra janë: Lask, Gent, Roma, AZ Alkmaar, Feyenoord, Copenhagen, Rennes, Basel.

Ndërsa në short ishin vendet e dyta të fazës grupore të Conference League si dhe ekipet që kanë pasur pozitën e tretë në fazën grupore të Europa League.

SHORTI I PLAYOFF PËR 1/8 EUROPA LEAGUE:

Marseille vs. Qarabag
PSV vs. Maccabai Tel-Aviv
Fenerbahçe vs. Slavia Prague
FC Midtjylland vs. PAOK
Leicester vs. Randers
Celtic vs. Bodø/Glimt
Sparta Prague vs. Partizan
Rapid Wien vs. Spurs / Vitesse.

Ndeshjet e para do të luhen më 17 shkurt ndërsa ato të kthimit një javë më vonë.

Finalja e Conference Leagues do të luhet në Tiranë më 25 maj në stadiumin Air Albania.


 
Të gjitha lajmet nga Conference League