Të gjitha lajmet

DIREKT

Shorti i UEFA Europa League, direkt

Shorti i UEFA Europa League, direkt


14 December, 2020 @12:41

Pas pak, këtu direkt do të mund të shihni çiftet e shortuara në UEFA Europa League për pjesën pranverore të garës në stinorin 2020/21.

SHORTI DIREKT:

TOP 32:

VAZOJA KRYESORE: Roma, Arsenal, Leverkusen, Rangers, PSV, Napoli, Leicester, Milan, Villarreal, Tottenham, Dinamo Zagreb, Hoffenheim, Manchester United, Brugge, Shakhtar, Ajax.

VAZOJA TJETËR: Young Boys, Molde, Slavia Praha, Benfica, Granada, Real Sociedad, Braga, Lille, Maccabi Tel-Aviv, Antwerp, Wolfsberger, Crvena Zvezda, Krasnodar, Salzburg, Dynamo Kiev, Olympiacos.

1. Wolfsberger (AUT) - Tottenham (ENG)

2. Dynamo Kiev (UKR) - Brugge (BEL)

3. Real Sociedad (ESP) - Manchester United (ENG)

4. Benfica (POR) - Arsenal (ENG)

5. Crvena Zvezda (SER) - Milan (ITA)

6. Antwerp (BEL) - Rangers (SCO)

7. Slavia Praha (CZE) - Leicester City (ENG)

8. Salzburg (AUT) - Villarreal (ESP)

9. Braga (POR) - Roma (ITA)

10. Krasnodar (RUS) - Dinamo Zagreb (CRO)

11. Young Boys (SWI) - Leverkusen (GER)

12. Molde (NOR) - Hoffenheim (GER)

13. Granada (ESP) - Napoli (ITA)

14. Maccabi Tel-Aviv (IZR) - Shakhtar (UKR)

15. Lille (FRA) - Ajax (HOL)

16. Olympiacos (GRE) - PSV (HOL)

Duelet e para të 1/32 të finales së UEFA Europa League janë paraparë të zhvillohen më 18 shkurt 2021, ndërsa ato të kthimit më 25 shkurt 2021.

Finalja është caktuar të zhvillohet në Stadiumin e qytetit të Gdanskut, Poloni.

europa league


TEAM OF THE YEAR

Ekipa e vitit nga L’Equipe, mungon Messi!

Champions League/Europa League/Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga

Ekipa e vitit nga L’Equipe, mungon Messi!

04/01/21 @ 19:36

VENDIMI I FUNDIT I UEFA-së

Air Albania e Tiranës, mikpritëse e finales së garës së re e UEFA-së

Europa League

Air Albania e Tiranës, mikpritëse e finales së garës së re e UEFA-së

03/12/20 @ 17:22

TË KUALIFIKUARIT E PARË

4 skuadra sigurojnë kualifikimin pas 4 xhirosh

Europa League

4 skuadra sigurojnë kualifikimin pas 4 xhirosh

26/11/20 @ 23:45

100%

Arsenal, Hoffenheim e Leicester - të vetmit me bilans 100%

Europa League

Arsenal, Hoffenheim e Leicester - të vetmit me bilans 100%

05/11/20 @ 23:29

CORONAVIRUS

Tirana del pastër para duelit historik

FSHF Kategoria Superiore/Europa League

Tirana del pastër para duelit historik

29/09/20 @ 14:58

PLAYER RATINGS @ BAYERN - SEVILLA

Notat e lojtarëve: Bayern 2-1 Sevilla

Champions League/Europa League/International

Notat e lojtarëve: Bayern 2-1 Sevilla

25/09/20 @ 00:55

SUPERKUPA E EVROPES

SuperBayern, merr të dytën SuperKupë evropiane në histori

Champions League/Europa League/Bundesliga

SuperBayern, merr të dytën SuperKupë evropiane në histori

24/09/20 @ 23:37

LEGIA - DRITA

Drita historike dorëzohet në rrethin e tretë

Europa League

Drita historike dorëzohet në rrethin e tretë

24/09/20 @ 22:22

SHKËNDIJA - TOTTENHAM

Kane dhe Son eliminojnë Shkëndijën

Europa League

Kane dhe Son eliminojnë Shkëndijën

24/09/20 @ 21:50

LEGIA - DRITA

Legia vs. Drita, 11-shet startuese

FFK Superliga/Europa League

Legia vs. Drita, 11-shet startuese

24/09/20 @ 19:59


Të gjitha lajmet nga Europa League