Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MIQËSORJA JO-ZYRTARE!

Shqipëria do të mbushë arkën në miqësoren e radhës!

Fotot: FSHF

Shqipëria do të mbushë arkën në miqësoren e radhës!


14 October, 2022 @12:11

Shqipëria ka aranazhuar miqësore me Arabinë Saudite për datën 26 tetor. Kjo ndeshje nuk është në ndeshjet zyrtare të FIFAs, ndërsa mediat tiranase kanë raportuar se për këtë ndeshjes Federata Shqiptare e Futbollit do të arkëtojë hiç më pak se gjysmë milioni dollarë!

Tifozat Kuq e Zi  - Albania

“Gazeta mëson se për këtë ndeshje FSHF-ja do të arkëtojë një shumë të majme në arkat e saj, deri në 500 mijë dollarë,” ka shkruar ndër të tjera Panorama Sport.

Grumbullimi i lojtarëve do të bëhet javën tjetër, por emrat do të jenë të rinj, pasi që shumica e lojtarëve standard janë të angazhuar me ekipet e tyre.


 
Të gjitha lajmet nga Shqipëria