Të gjitha lajmet

FIFA RENDITJA, DHJETOR 2016

Shqipëria kryen vitin në TOP 50 të botës

Shqipëria kryen vitin në TOP 50 të botës

22 December, 2016 @14:37

Kombëtarja shqiptare në futboll ka përfunduar vitin në pozitën e 49 të listës mujore që e boton FIFA për përfaqësueset.

Në të njejtin vend kuqezinjtë kanë qenë edhe muajin e kaluar dhe lëvizje nuk ka pasur as këtë muaj.

DFIFA RANKING, DHJETOR 2016

Lista e dhjetorit, Kosova nuk lëviz

22 December, 2016 @14:33

FIFA ka publikuar sot listën e fundit të renditjes së përfaqësueseseve për këtë vit. Kosova, ashtu sikurse edhe në…

NË DRENAS

Babadimrat kampionë

Foto: KF Ferronikeli/ Facebook

22 December, 2016 @14:25

Skuadra kampione e Kosovës në futboll, Feronikeli, ka shfrytëzuar stërvitjet e skuadrës edhe për një fotografi të përbashkët. Të…

NË PODUJEVË

Dautaj te Llapi

Foto: KF Llapi Official/ Facebook

22 December, 2016 @14:16

Llapi pak më parë ka bërë të ditur se ka përforcuar radhët e veta me mesfushorin e dalluar, Qëndrim Dautaj.…

JOE HART

Kthehet në Premier Ligë

22 December, 2016 @13:57

Portieri numër një i Anglisë, Joe Hart, pritet të kthehet në Premier Ligë, por në stinorin tjetër. Mediat britanike…

IBRAHIM AFELLAY

I harruari, kthehet

22 December, 2016 @13:04

Pas 8 muajve pauzë për shkak të lëndimit të rëndë që e kishte, mesfushori holandez i Stoke Cityt, Ibrahim Afellay,…

QENDËRMBROJTËSI

Mavraj te Hamburgu?!

Mërgim Mavraj/ Foto: FSHF

22 December, 2016 @12:11

Përmes një njoftimi pak më parë kanali televiziv shqiptar Supersport ka bërë të ditur se mbrojtësi i kombëtares, Mërgim Mavraj,…

#MLSSOSHIE

Edhe një çmim për Shkëlzen Gashin në MLS

22 December, 2016 @9:31

Futbollisti i kombëtares shqiptare, Shkëlzen Gashi, pas marrjes së çmimit për golin më të bukur të stinorit 2016 në MLS…

INTER - LAZIO

Interi shkel Lazion, vazhdon ngjitjen

21 December, 2016 @22:39

Pas dy fitoreve radhazi, Interi ka mposhtur edhe Lazion në Serie A, duke u ngritur në kuotën e 30 pikëve…

BAYERN - LEIPZIG

Bayerni tregon forcën, pushon si lider

21 December, 2016 @21:50

Në takimin e luajtur mes dy skuadrave lidere në Bundesligë, Bayernit e Leipzigit, fitorja i takoi kampionit në fuqi, i…

MEDIA

United pranë qendërmbrojtësit suedez

21 December, 2016 @14:26

Me afatin kalimtar të janarit që është afër, kanë filluar edhe spekulimet për transferimet e mundshme. Sky Sports ka raportuar…

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror “Rusia 2018” ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018