Të gjitha lajmet

INTER - LAZIO

Interi shkel Lazion, vazhdon ngjitjen

Interi shkel Lazion, vazhdon ngjitjen

21 December, 2016 @22:39

Internazionale
Lazio
Internazionale 3 : 0 Lazio
E.Banega 54', M.Icardi 56' 65'

Stadio Giuseppe Meazza

Pas dy fitoreve radhazi, Interi ka mposhtur edhe Lazion në Serie A, duke u ngritur në kuotën e 30 pikëve dhe duke u afruar edhe më tepër me pozitat evropiane.

Interi zhvilloi një pjesë të dytë fenomenale, një nga më të mirat që i ka zhvilluar që një kohë të gjatë, duke shënuar plot 3 herë dhe duke e mbyllur takimin me rezultat 3-0.

Golat e fitores erdhen nga Ener Banega dhe Mauro Icardi (2), i cili u ngrit në kuotën e 14 golave, për të kaluar kështu në krye të golashënuesve në Serie A.

TABELA AKTUALE SERIE A


All Goals & Highlights HD - Inter 3-0 Lazio… by LiG2FrBAYERN - LEIPZIG

Bayerni tregon forcën, pushon si lider

21 December, 2016 @21:50

Në takimin e luajtur mes dy skuadrave lidere në Bundesligë, Bayernit e Leipzigit, fitorja i takoi kampionit në fuqi, i…

MEDIA

United pranë qendërmbrojtësit suedez

21 December, 2016 @14:26

Me afatin kalimtar të janarit që është afër, kanë filluar edhe spekulimet për transferimet e mundshme. Sky Sports ka raportuar…

SHQIP NË BOTË

“Bayerni ma ndaloi kalimin te Liverpooli”

21 December, 2016 @14:14

Në një intervistë të dhënë për spox.com, Xherdan Shaqiri ka treguar që në fund të sezonit 2014/2015, ai ishte shumë…

SHQIP NË BOTË

Milot Rashica, mbret i asistimeve te Vitesse

21 December, 2016 @13:57

Me pesë asistime të realizuara, Milot Rashica e ka përmbyllur sezonin vjeshtor të ligës holandeze si asistuesi më i mirë…

ITALIANI

Materazzi provokon Zidanin

21 December, 2016 @12:14

Kaluan 10 vite nga konflikti në mes të Materazzit dhe Zidanit, ku ky i fundit e kishte goditur me kokë…

PA GOLA

Neymari në gjumë

21 December, 2016 @11:39

Ylli brazilian i Barcelonës, Neymar, mbeti i “shukatur” në 9 ndeshjet e fundit. Neymar, golin e fundit e kishte shënuar…

ZYRTARE

Realit i ‘zbutet’ dënimi për transferime

21 December, 2016 @9:36

Përmes një konfirmimi zyrtar, Gjykata Arbitrazhe Sportive ka vendosur që Real Madridit t’i zbutet dënimi sa i përket transferimeve. Reali…

ROMELU LUKAKU

Lojtari më i paguar në histori të Evertonit

21 December, 2016 @0:16

Sulmuesi korpulent belg, Romelu Lukaku, shumë shpejtë pritet të bëhet lojtari më i paguar në histori të Evertonit. Njoftimin…

NË VUSHTRRI

Qyteti i Vushtrrisë vlerëson Rashicën

20 December, 2016 @23:57

Reprezentuesi i Kosovës, Milot Rashica, që luan në elitën e futbollit holandez për ekipin e Vitesses është shpërblyer me mirënjohje…

COPA DEL REY

Ka shënuar Fernando Torres

20 December, 2016 @23:47

Atletico Madrid është kualifikuar lehtë në rrethin e pestë të Copa del Rey pasi që eliminoi ekipin e rangjeve të…

SHQIP

Cikalleshi vazhdon shkëlqimin në Kupën e Turqisë

20 December, 2016 @18:02

Futbollisti shqiptar, Sokol Cikalleshi, po vazhdon të shënojë gola në Kupën e Turqisë për Basaksehirin. Cikalleshi, i cili shënoi dy…

MEDIA TALK

Zbardhet, pse Hysaj s’shkoi te Chelsea në verë

18 December, 2018 @14:22

Agjenti i mbrojtësit shqiptar të Napolit Elseid Hysaj, Mario Giuffredi, ka treguar arsyen e moskalimit të lojtarit te Chelsea gjatë…

ATALANTA - LAZIO

Berisha i pakalueshëm, mposhtet Lazio

17 December, 2018 @22:52

Një gol i shënuar në minutë të parë të ndeshjes nga Daniel Zapata ka mjaftuar për Atalantën, që t’i merr…

ZLATAN IBRAHIMOVIC

Ibra përgjigjet me stil për kthimin në futbollin evropian

17 December, 2018 @22:13

Superylli suedez i futbollit, Zlatan Ibrahimovic, është përgjigjur me stil lidhur me përfoljet që ai do të mund të kthehet…

CAS

Milan para suspendimit nga garat evropiane

Foto: europaleague/fb

14 December, 2018 @15:03

Skuadra e Milanit, që dje u eliminua nga Europa Liga pas disfatës nga Olympiacos, pritet të suspendohet nga garat evropiane.…

COPPA ITALIA 1/8

Kupa e Italisë, shorti dhe datat e ndeshjeve

TOPSPORTI/Arkiv

10 December, 2018 @22:42

Çiftet e së tetës së finales së Kupës së Italisë janë konfirmuar, ndërsa janë bërë të ditura edhe datat e…

Të gjitha lajmet nga Serie A