Të gjitha lajmet

JOE HART

Kthehet në Premier Ligë

Kthehet në Premier Ligë

22 December, 2016 @13:57

Portieri numër një i Anglisë, Joe Hart, pritet të kthehet në Premier Ligë, por në stinorin tjetër. Mediat britanike gjatë ditës së sotme janë duke e përfolur mundësinë dhe opcionet që po i shikon ekipi i Liverpoolit, për të marrë lojtarin e Manchester Cityt të huazuar në Torino.

IBRAHIM AFELLAY

I harruari, kthehet

22 December, 2016 @13:04

Pas 8 muajve pauzë për shkak të lëndimit të rëndë që e kishte, mesfushori holandez i Stoke Cityt, Ibrahim Afellay,…

QENDËRMBROJTËSI

Mavraj te Hamburgu?!

Mërgim Mavraj/ Foto: FSHF

22 December, 2016 @12:11

Përmes një njoftimi pak më parë kanali televiziv shqiptar Supersport ka bërë të ditur se mbrojtësi i kombëtares, Mërgim Mavraj,…

#MLSSOSHIE

Edhe një çmim për Shkëlzen Gashin në MLS

22 December, 2016 @9:31

Futbollisti i kombëtares shqiptare, Shkëlzen Gashi, pas marrjes së çmimit për golin më të bukur të stinorit 2016 në MLS…

INTER - LAZIO

Interi shkel Lazion, vazhdon ngjitjen

21 December, 2016 @22:39

Pas dy fitoreve radhazi, Interi ka mposhtur edhe Lazion në Serie A, duke u ngritur në kuotën e 30 pikëve…

BAYERN - LEIPZIG

Bayerni tregon forcën, pushon si lider

21 December, 2016 @21:50

Në takimin e luajtur mes dy skuadrave lidere në Bundesligë, Bayernit e Leipzigit, fitorja i takoi kampionit në fuqi, i…

MEDIA

United pranë qendërmbrojtësit suedez

21 December, 2016 @14:26

Me afatin kalimtar të janarit që është afër, kanë filluar edhe spekulimet për transferimet e mundshme. Sky Sports ka raportuar…

SHQIP NË BOTË

“Bayerni ma ndaloi kalimin te Liverpooli”

21 December, 2016 @14:14

Në një intervistë të dhënë për spox.com, Xherdan Shaqiri ka treguar që në fund të sezonit 2014/2015, ai ishte shumë…

SHQIP NË BOTË

Milot Rashica, mbret i asistimeve te Vitesse

21 December, 2016 @13:57

Me pesë asistime të realizuara, Milot Rashica e ka përmbyllur sezonin vjeshtor të ligës holandeze si asistuesi më i mirë…

ITALIAN JOB

Ranieri kthehet në Premier Ligë

14 November, 2018 @11:18

Trajneri që bëri historinë me Leicester Cityn në vitin 2016, Claudio Ranieri, është kthyer në Premier Ligë. Fulham ka shkarkuar…

MANCHESTER CITY

44 pasime për golin e Cityt

12 November, 2018 @15:03

Goli i Ilkay Gundoganit dje në derbin ndërmjet Manchester Cityt dhe Manchester Unitedit sa gëzoi futbollistët vendas për ngritje…

MANCHESTER CITY - MANCHESTER UNITED

City zbret në tokë Unitedin

Foto: premierelague/fb

11 November, 2018 @19:24

Pas tre fitoreve radhazi, Manchester United, është mposhtur në derbin lokal sot ndaj Manchester Cityt, 3-1. City kampion është…

YLLI I LIVERPOOLIT

Xherdan Shaqiri më i miri në fitore

11 November, 2018 @19:00

Xherdan Shaqiri është zgjedhur lojtar i ndeshjes në fitoren e Liverpoolit sot ndaj Fulhamit. Djaloshi me prejardhje nga Gjilani,…

LIVERPOOL - FULHAM

Shaqiri gol, Liverpool lider

11 November, 2018 @14:48

Me fitore 2-0 e ka mbyllur ndeshjen ndaj Fulhamit skuadra e Liverpoolit. Mo Salah shënoi për 1-0 pak para fundit…

Të gjitha lajmet nga Premier League