Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ARANZHOHET MIQËSORJA

Shqipëria në Stokholm për miqësore të marsit

Foto: FSHF

Shqipëria në Stokholm për miqësore të marsit


26 January, 2024 @13:57

Kombëtarja e Shqipërisë në futboll, e kualifikuar për EURO 2024 do të bëj një test të mirë para Kampionatit Evropian, ndërsa Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) ka bërë të ditur se ka aranzhuar miqësore me Suedinë për datën 25 mars 2024.

Përballja do të luhet në “Friends Arena” të Stokholmit, ndërsa kjo është miqësorja e parë e zyrtarizuar nga FSHF-ja para evropianit për këtë vit. Kujtojmë, Shqipëria nën drejtimin e brazilianit Sylvinho ka siguruar kualifikimin për në EURO 2024 si fitues i grupit kualifikues, duke lënë pas Çekinë dhe Poloninë.


 
Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore