Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SHQIPËRIA U21 - ÇEKIA U21

Shqipëria U21 përsëri mposhtet nga çekët

Shqipëria U21 përsëri mposhtet nga çekët


25 March, 2022 @20:57

Shqipëria U21 e drejtuar nga Alban Bushi është mposhtur përsëri nga Çekia U21 në kualifikueset për evropianin 2023, në Grupin G.

Ka qenë një autogol i Sergio Kalaj që ka vendosur gjithcka në ndeshje, derisa përkundër mundësive të kuqezinjëve, goli nuk ka ardhur dhe kështu cekët kanë dalë triumfues në Elbasan Arena. Shqipëria U21 - Çekia U21.0-1

Me këtë, Shqipëria ka pësuar për herë të katërt në grup krahas tre fitoreve që i ka. E dyta herë nga Çekia!TABELA AKTUALE:

1 Çekia U21 7 ndeshje 16 pikë
2 Anglia U21 5 ndeshje 13 pikë
3 Sllovenia U21 7 ndeshje 9 pikë
4 Shqipëria U21 7 ndeshje 9 pikë
5 Kosova U21 6 ndeshje 7 pikë
6 Andorra U21 6 ndeshje 0 pikë

 
Të gjitha lajmet nga Shqipëria