Të gjitha lajmet

FFK

Shtyhet Superliga

Shtyhet Superliga

Teksti: FFK

8 September, 2020 @23:00

Federata e Futbollit e Kosovës njofton klubet dhe opinionin se Komisioni për Çështje Urgjente i KE-s ka vendosur që fillimi i kampionatit të ri në të gjitha kategoritë të shtyhet për një javë.

Në fakt, edicioni i ri ishte planifikuar të nisë më 12 shtator dhe Federata e Futbollit e Kosovës me të gjitha organet e saj i kishte bërë përgatitjet e nevojshme për të nisur garat në këtë datë, mirëpo pas konsultimeve të sotme të krerëve të FFK-së me institucionet e vendit u vendos shtyrja e kampionatit për një javë.

Në takimin e mbajtur në Ministrinë e Shëndetësisë, ku përveç ministrit Armend Zemaj dhe presidentit Agim Ademi e sekretarit të përgjithshëm, Eroll Salihu morën pjesë edhe përfaqësues të Zyrës së Kryeministrit, ministrja e Sportit, Vlora Dumoshi, drejtori i IKSHPK-së, dr.Naser Ramadani, kryesuesi i Bordit Këshillëdhënës në luftën kundër Covid-19, dr. Lul Raka dhe përfaqësuesit e Policisë, u diskutuan të gjitha detajet rreth fillimit të garave në futboll dhe u paraqitën të gjitha protokollet dhe manualet në mbrojtje nga Covid-19, e të cilat FFK i ka përmbushur.

Megjithatë, duke pasur parasysh se vendimin për ndalimin e aktiviteteve në futboll dhe në sport në përgjithësi e ka marrë Qeveria, atëherë u vendos që të pritet kthimi i kryeministrit në vend dhe marrja e vendimit nga ekzekutivi. Për këtë arsye, u vendos që kampionati të shtyhet për një javë.

VLADICA BRDAROVSKI

Drita zyrtarizon mbrojtësin e Vardarit

Foto: FCDrita/fb

9 September, 2020 @15:48

Kampionia e Kosovës, Drita, para pak çastesh ka zyrtarizuar futbollistin e ri në skuadër. Ekipi gjilanas ka bërë të…

NGA FEDERATA

FFK do të mundohet t’i ndihmojë klubeve

TOPSPORTI/ Arkiv

9 September, 2020 @12:35

Në mbledhjen e fundit të Komitetit Ekzekutiv (KE) të Federatës së Futbollit të Kosoëvs (FFK) është marrë parasysh shtyerja e…

BALLKANI

Armend Ruxhi vazhdon kontratën me Ballkanin

FOTO / Ballkani

8 September, 2020 @23:45

Portieri prizrenas, Armend Ruxhi, ka vazhduar kontratën me skuadrën e Ballkanit. Ruxhi do të jetë pjesë e Ballkanit edhe në…

FERONIKELI

Pllana forcon mbrojtjen e Feronikelit

FOTO / Feronikeli

8 September, 2020 @21:13

Skuadra e Feronikelit ka transferuar talentin Bujar Pllana. Pllana ka arritur marrëveshje me skuadrën nga Drenasi dhe do të jetë…

IVAN FUSTAR

Gjilani merr edhe një mbrojtës nga Kroacia

8 September, 2020 @14:31

Skuadra e Gjilanit pas numrit të madh të futbollistëve nga Shqipëria, tash ka nisur të shtojë në skuadër edhe lojtarë…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga