Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LA LIGA

Simeone drejt largimit?

Foto: Goal.com

Simeone drejt largimit?


25 June, 2021 @21:40

Është tranjeri i cili klubit të AtleticoMadridit i cili i ka sjellur këtij klubi dy tituj kampionati, gjë të cilën e kishin bërë vetëm Zamora dhe Herrera.

Bëhet fjalë për Simeone, menaxheri aktual i skuadrës së Atletico, i cili është duke u frikësuar se drejtuesit nuk janë duke i shtyrë kontratën edhe për një kohë më të gjatë.

Trajneri argjentinas ka udhëhequr Atletico në 527 ndeshje dhe ka fituar tetë tituj si trajner i ekipit të Atletico Madrid: dy ligat, një kupë, një super kupë spanjolle, dy ligën e Evropës dhe dy super kupat e Evropës.

Simeone është trajneri me më shumë tituj në historinë e klubit “rojiblanco”. Cholo do të përfundoj një dekadë në krye të Atletico, të cilën ai e ka bërë një nga më të mirët në futbollin evropian e sidomos për pjesën e historikut të klubit të Atletico.


 
Të gjitha lajmet nga La Liga