Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ATLETICO MADRID

Simeone insiston për sulmuesin e Interit

Foto: FC Internazionale

Simeone insiston për sulmuesin e Interit


11 July, 2021 @19:10

Përfundoi “Copa America 2021”, ku fituesit e këtij trofeu janë Argjentina. E këtë edicion me vëmendje e ka përcjellur edhe trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone, ku rrëmbeu mesfushorin, argjentinas Rodrigo De Paul, anëtari i klubit italian, Udinese.

De Paul pritet këto ditë që të udhëtoj për në kryeqytetin e Spanjës, Madrid, për të kompletuar të gjitha detajet e kontratës.

Por, Simeone që nga viti i kaluar është duke e kërkuar edhe sulmuesin argjentinas, Lautaro Martinez, anëtarin e Inter-it, të cilin e konsideron lojtar kyç apo si zgjidhje të parë të kampionit aktual të La Ligas.

Vlen të theksohet se agjenti i Lautaro-s, Alejandro Comano, ka përsëritur disa herë duke thënë se Lautaro Martinez nuk do ta lëshoj klubin e Inter-it këtë verë.


 
Të gjitha lajmet nga La Liga