Të gjitha lajmet

DUKAGJINI

Skadon kontrata, Memaj ndahet nga ekipi i tij

Skadon kontrata, Memaj ndahet nga ekipi i tij

28 July, 2020 @16:25

Memaj në një njoftim në llogarinë e tij personale në Facebook, ka bërë të ditur se i ka përfunduar kontrata me Dukagjinin dhe se është lojtar i lirë.

Blendi Memaj në stinorin 2019/20 ka shënuar 2 gola me fanellën e Llapit, derisa në pjesën e dytë të stinorit nuk ka shënuar me Dukagjinin.

Më parë ai ka luajtur edhe për Lirinë e Prizrenit.

FERIZAJ

I përfundon kontrata me Ferizajin, mbetet lojtar i lirë

28 July, 2020 @16:16

Përmes një postimi në Facebook, Dren Gashi ka njoftuar që kontrata e tij me skuadrën e Ferizajit ka përfunduar dhe…

LLAPI

Njëri ndër më të mirët te Llapi, mbetet i lirë

28 July, 2020 @15:41

Njëri ndër lojtarët më të mirë të Llapit, Mërgim Pefqeli, para pak çastesh ka thënë se nuk do të jetë…

FERONIKELI

Met Millaku i larguari i parë nga Feronikeli

FOTO / Feronikeli

28 July, 2020 @15:18

Para pak çastesh, është bërë e ditur se futbollisti Met Millaku është larguar nga skuadra e Feronikelit. Lajmin e konfirmuan…

LLAPI

Edon Zeqiri transferimi i parë i Llapit për 2020/21

FOTO / Llapi

28 July, 2020 @15:13

Pas renovimit të kontratave me Arbnor Ramadanin e Elvis Prençin, skuadra e Llapit ka zyrtarizuar transferimin e parë…

YLLI I SUPERLIGËS

Blend Baftiu kërkohet nga gjigandët e Stambollit

Foto: KFBallkani/fb

28 July, 2020 @13:55

Ylli i padiskutueshëm i këtij stinori në Superligë, Blend Baftiu, është vënë në radar të skuadrave të mëdha turke, Galatasaray…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga