Të gjitha lajmet

SKËNDERBEU - TEUTA

Skënderbeu mposht Teutën, ‘dimëron’ i qetë

Skënderbeu mposht Teutën, ‘dimëron’ i qetë

22 December, 2017 @15:01

Skënderbeu Korçë
Teuta Durrës
Skënderbeu Korçë 3 : 1 Teuta Durrës
A.Sowe 36' 81', J.Adeniyi 85' A.Dedic (P) 20'

Stadiumi i qytetit, Korçë
Në ndeshjen e zhvilluar në kuadër të xhiros së fundit të stinorit vjeshtor, Skënderbeu ka shënuar fitore me rezultat 3-1 ndaj Teutës nga Durrësi. Korçarët fillimisht ishin në disavantazh 0-1, mirëpo më pas ata filluan ta kontrollojnë ndeshjen dhe takimin e mbyllën me rezultatin përfundimtar 3-1. TABELA AKTUALE KATEGORIA SUPERIORE Kjo fitore bën që Skënderbeu të shkojë në pushim dimëror me 9 pikë më tepër se ndjekësi më i afërt, ndërsa Teuta vjeshtën e mbyll në vendin e parafundit në tabelë. Në ndeshjet e tjera të ditës u arritën këto rezultate: Kukësi 1-2 Luftëtari Kamza 0-3 Flamurtari Laçi 3-1 Lushnja Partizani 3-1 Vllaznia

EL CLASICO

E konfirmon Zidane, Ronaldo i gatshëm

22 December, 2017 @14:52

Pas thashethemeve që ishte në dyshim pas një lëndimi në finalen e Kupës së Botës për klube, sot është konfirmuar…

EL CLASICO

Publikohen të ftuarit, mungon Dembele

22 December, 2017 @14:45

Një ditë para El Clasicos, është publikuar lista e lojtarëve të ftuar nga Ernesto Valverde për këtë takim. Në listën…

TOP 5 NDESHJET E FUNDJAVËS

Nga Emirates në Bernabeu e Juventus Stadium

Graph.: O. Kraja

22 December, 2017 @13:02

Fundi i vitit 2017 na vjen me ndeshjet më interesante të ligave kryesore europiane, ku në qendër të vëmendjes mbetet…

ALAVES-MALAGA

Me 4 ndeshje i nxjerr nga zona e rrezikshme

Foto: mundodeportivo.com

21 December, 2017 @23:18

Trajneri i ri i Deportivo Alavesit, Abelardo, me katër ndeshje të zhvilluara me ekipin e tij të ri, ka arritur…

LAS PALMAS

Jemez për të ngritur të fundosurit

21 December, 2017 @22:03

Pas largimit të Pako Ayestaranit nga detyra, ekipi i fundit në renditjen aktuale të La Ligas, Las Palmas, ka emëruar…

KINGSLEY COMAN

Vazhdon edhe Coman

Foto: bayern.de

21 December, 2017 @21:55

Bayern pas zyrtarizimit të sulmuesit Sandro Wagner sot, ka bërë të ditur gjithashtu se ka vazhduar kontratën edhe me francezin…

SKENDERBEU - TIRANA

Oto John shpëton Skënderbeun

Foto: KFSkenderbeu/fb

22 September, 2018 @23:03

Kësaj radhe, ish golashënuesi më i mirë i Superligës së Kosovës, Oto John, ka shpëtuar Skënderbeun nga humbja.

PARTIZANI - FLAMURTARI

Edhe Partizani mposht Flamurtarin

Foto: FKPartizani/fb

21 September, 2018 @21:44

Pas disfatës në xhiron e kaluar nga Skënderbeu, që ishte e para, Flamurtari ka pësuar edhe sonte. Kësaj radhe ka…

FLAMURTARI - SKËNDERBEU

Oto John vulos derbin shqiptar

Foto: KFSkenderbeu/fb

17 September, 2018 @23:54

Përballja më interesante e xhiros së katërt të Kategorisë Superiore shqiptare, ndërmjet Flamurtarit deri tash të pamposhtur dhe Skënderbeut, ka…

MEDIA TALK

Duro te Drita?!

17 September, 2018 @12:13

Në një artikull të botuar si ekskluziv sot, Panorama Sport ka shkruar se ka kuptuar nga burimet e saja që…

KLODIAN DURO

Kamza zyrtarizon Duron

Foto: FKKamza/fb

5 September, 2018 @22:49

Skuadra nga Kategoria Superiore shqiptare, Kamza, ka zyrtarizuar si trajner të ri të ekipit, ish futbollistin e kombëtares, Klodian Duro.…

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore