Të gjitha lajmet

KINGSLEY COMAN

Vazhdon edhe Coman

Foto: bayern.de

Vazhdon edhe Coman

21 December, 2017 @21:55

Bayern pas zyrtarizimit të sulmuesit Sandro Wagner sot, ka bërë të ditur gjithashtu se ka vazhduar kontratën edhe me francezin Kingsley Coman. Coman, 21 vjeç, të cilit kontrata me Bayernin i skadonte më 30 qershor 2020, e ka vazhduar atë deri më qershor 2023.

FATIH TERIM

Rikthehet Terim!

BOROZANI/ Erdis Driza

21 December, 2017 @21:44

Para pak çastesh, skuadra e Galatasarayit ka zyrtarizuar trajnerin e ri të saj, Fatih Terim. Terim është rikthyer te ekipi…

FIFA RANKINGS

Shqipëria nuk lëviz, mbi Rusinë e Slloveninë

21 December, 2017 @10:35

Në renditjen e publikuar sot nga shtëpia botërore e futbollit, FIFA, shihet që Shqipëria nuk ka rënë e as nuk…

FIFA RANKINGS

Kosova pëson rënie në renditjen e FIFA-së

21 December, 2017 @10:27

10 ditë para përfundimit të vitit kalendarik 2017, FIFA ka publikuar renditjen e përditësuar të përfaqësueseve. Vitin 2017 si përfaqësuesja…

BAYERN ZYRTARIZON SULMUESIN

Wagner i Bayernit

21 December, 2017 @10:13

Bayern Munchen para pak çastesh ka zyrtarizuar marrëveshjen me sulmuesin e reprezentacionit të Gjermanisë, Sandro Wagner. "Bayern do të nënshkruajë…

TE HUDDERSFIELD TOWN

Me dhurata për tifozët që udhëtojnë

21 December, 2017 @9:29

Mbrojtësi danez i Huddersfield Town, Mathias Jorgensen, i ka ofruar nga një pije për Kërshëndella, të gjithë tifozëve të ekipit…

1/2

Kupa e Ligës, përcaktohen çiftet gjysmëfinaliste

20 December, 2017 @23:30

Pas ndeshjeve të luajtura sonte, janë përcaktuar çiftet gjysmëfinaliste të Kupës së Ligës. Chelsea vs. Arsenal dhe Manchester City vs.…

DFB POKAL: BAYERN-DORTMUND

Bayern eliminon Dortmundin

20 December, 2017 @23:06

Bayern Munchen ka arritur të fitojë rivalin e përbetuar Borussia Dortmund në kuadër të Kupës gjermane sonte, duke i mposhtur…

LEAGUE CUP 1/4: BRISTOL CITY - MUFC

Befason Bristol, eliminohet United

20 December, 2017 @23:00

Fituesi i Kupës së Ligës sezonin e kaluar, Manchester United, është eliminuar befasisht nga skuadra e Bristol Cityt. Bristol City…

COPPA ITALIA 1/8: JUVENTUS-GENOA

Dyshja argjentinase, çon Juven përpara

Foto: juventus.it

20 December, 2017 @22:49

Juventus ka shënuar fitore komode ndaj Genoas sonte në kuadër të Kupës italiane, duke e mposhtur rivalin 2-0. Dyshja argjentinase…

LEAGUE CUP 1/4: CHELSEA - BOURNEMOUTH

Morata shpëton Chelsean

Foto: Chelsea Official/ tw

20 December, 2017 @22:35

Edhepse gjatë pjesës më të madhe të ndeshjes Chelsea kishte epërsinë dhe ishte pranë sigurimit të gjysmëfinales 1 minutë para…

BALLON D'OR

11 yje të Premier Ligës në listë për Topin e Artë

8 October, 2018 @20:13

Cristiano Ronaldo, Lionel Messi, Luka Modric dhe 11 yje të Premier Ligës do jenë në listën e 30 futbollistëve të…

CHAMPIONS LEAGUE

Vëmendja në Londër e Napoli

3 October, 2018 @12:40

Pas ndeshjeve të luajtura mbrëmë, sonte zhvillohen edhe 8 të tjera në kuadër të xhiros së dytë të grupeve…

CHAMPIONS LEAGUE

‘Lëkundja’ e fundit për Josen?

Foto: Unitedreds

2 October, 2018 @23:06

Zhgënjim pas zhgënjimi! Manchester United ka dështuar të fitojë edhe në ndeshjen e luajtur sonte në kuadër të Ligës së…

NUMRAT E EKIPEVE NË UEFA

UEFA zyrtarizon numrin e ekipeve të Kosovës për stinorin 2019/20

Foto: uefa.com

2 October, 2018 @13:19

UEFA përmes një komunikate zyrtare i ka bërë të ditur FFK-së se në edicionin 2019/20 të garave të saja, do…

STATS

Kalojnë 2 vite, vetëm Messi shënues jashtë shtëpisë!

2 October, 2018 @12:37

Një statistikë interesante dhe 'jo fort pozitive' për Barcelonën! Kur bëhet fjalë për ndeshjet e luajtura jashtë shtëpisë në Champions…

Të gjitha lajmet nga Champions League