Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SKENDERBEU

Skënderbeu pezullohet nga Liga e Kampionëve

Skënderbeu pezullohet nga Liga e Kampionëve


7 June, 2016 @3:07

Gjashtë herë kampioni rresht i Shqipërisë, Skënderbeu, në stinorin 2016/17 nuk do ta ketë të drejtën e garimit në Ligën e Kampionëve.

Ekipi korçar është pezulluar nga UEFA-ja për kupat europiane, ndërsa vendimi në adresë të Skënderbeut ka ardhur të hënën nga UEFA-ja.

Arsyeja e këtij pezullimi është akuza e ngritur për trukim të ndeshjeve. Përveç kësaj, Skënderbeu është dënuar edhe me 100 mijë euro gjobë.

Menjëherë pas vendimit të UEFA-s, drejtuesit e Skënderbeut kanë bërë të ditur se nuk e pranojnë këtë dënim dhe se i kanë filluar procedurat për ankesë në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv (CAS).


SHKODËR

“Loro Boriçi” drejt kompletimit

Russia 2018/Kombëtarja

“Loro Boriçi” drejt kompletimit

06/06/16 @ 22:00

EURO2016

Seanca e parë stërvitore në Francë

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

Seanca e parë stërvitore në Francë

06/06/16 @ 20:40

TALENTI

Rron Statovci kalon te Llapi

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Transfere

Rron Statovci kalon te Llapi

06/06/16 @ 18:12

NGA BAYERNI

Rode nënshkruan për Dortmundin

Bundesliga/Transfere

Rode nënshkruan për Dortmundin

06/06/16 @ 17:58

MEDIA

Zviceranja Blick edhe në shqip

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

Zviceranja Blick edhe në shqip

06/06/16 @ 15:32

TEUTA - SHERIFF, LINE UPS

Teuta i del me këtë 11-she përballë Sheriffit

FSHF Kategoria Superiore/Champions League

Teuta i del me këtë 11-she përballë Sheriffit

07/07/21 @ 18:20

ZYRTARE

Kukësi zyrtarizon përforcimin nga Brazili

FSHF Kategoria Superiore/Transfere

Kukësi zyrtarizon përforcimin nga Brazili

05/07/21 @ 15:58

KUKËSI

Kukësi vazhdon me lojtarë nga Superliga e Kosovës

FSHF Kategoria Superiore

Kukësi vazhdon me lojtarë nga Superliga e Kosovës

03/07/21 @ 12:03

KUKËSI

Kukësi merr futbollistin e Arbërisë

FSHF Kategoria Superiore/Transfere

Kukësi merr futbollistin e Arbërisë

02/07/21 @ 14:50

ZYRTARE

Godet Vllaznia, transferon Liridon Latifin

FSHF Kategoria Superiore/Transfere

Godet Vllaznia, transferon Liridon Latifin

01/07/21 @ 18:21

SUPERIORE

Shqipëri, data e fillimit të Superiores

FSHF Kategoria Superiore

Shqipëri, data e fillimit të Superiores

28/06/21 @ 15:41

ARBËR ÇYRBJA

Vazhdojnë përforcimet te anëtari i ri i Superiores

FSHF Kategoria Superiore/Transfere

Vazhdojnë përforcimet te anëtari i ri i Superiores

19/06/21 @ 18:26

PARTIZANI

Partizani merr lojtarin e Vllaznisë

FSHF Kategoria Superiore/Transfere

Partizani merr lojtarin e Vllaznisë

18/06/21 @ 13:17

TIRANË

Jurgen Bardhi vazhdon me ish-kampionin

FSHF Kategoria Superiore/Transfere

Jurgen Bardhi vazhdon me ish-kampionin

17/06/21 @ 15:53

CONFERENCE LEAGUE

Shorti i plotë i edicionit të parë të Conference League

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore/Europa League/International

Shorti i plotë i edicionit të parë të Conference League

15/06/21 @ 15:05


 
Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore