Të gjitha lajmet

SKËNDERBEU

Skënderbeu rikthen mbrojtësin e Shqipërisë U21

Skënderbeu rikthen mbrojtësin e Shqipërisë U21

6 January, 2017 @16:21

Skuadra e Skënderbeut ka shtuar forcë në mbrojtjen e saj.

Korçarët kanë rikthyer në radhët e veta mbrojtësin e kombëtares U21 të Shqipërisë, Bruno Lulaj, i cili në pjesën e parë të kampionatit ishte i huazuar te skuadra e Laçit.

Lulaj ka udhëtuar bashkë me ekipin në Antalya, ku do të kryhet faza përgatitore dhe do të zhvillohen disa ndeshje miqësore.

Më parë Skënderbeu e kishte kthyer nga huazimi edhe sulmuesin Sebino Plaku.FA CUP

Fundjava me FA Cup

6 January, 2017 @15:29

Pak pushim nga Premier Liga, por jo edhe për skuadrat e Premier Ligës. Fundjava në ishull vjen me takimet e…

JOHN OBI MIKEL

Obi Mikel, lojtari i radhës në Superligën kineze

6 January, 2017 @10:59

Ish futbollisti i Chelseat, John Obi Mikel, ka arritur marrëveshje me skuadrën kineze, Tianjin Teda. Nigeriani Mikel do të fitojë…

SOUTHAMPTON

Jose Fonte kërkon largimin nga Southampton

6 January, 2017 @6:53

Kapiteni dhe qendërmbrojtësi i ekipit të Southamptonit, Jose Fonte, ka kërkuar largim nga ekipi, kur tashmë ka edhe 18 muaj…

HULL CITY

Marco Silva është trajner i ri i Hull City

Marcos Silva, i ulur në zyren e re të tij/ Foto: Hull City Official

6 January, 2017 @6:37

Vetëm një ditë pasi që zyrtarizuan largimin e Mike Phelanit nga detyra, Hull City ka bërë të ditur se ka…

ARSENAL

Francis Coquelin një muaj jashtë fushave

6 January, 2017 @6:34

Telashet për Arsenalin vazhdojnë. Pas humbjes së vendit të katërt në xhiron e fundit të Premier Ligës, atëherë kur nuk…

AFRICAN PLAYER OF THE YEAR

Mahrez, më i miri i Afrikës

6 January, 2017 @6:27

Në një garë të ngushtë, Konfederata Afrikane e Futbollit (CAF) ka bërë të ditur se futbollisti i Leicester Cityt, algjeriani…

COPA DEL REY

Barcelona e nis me humbje

5 January, 2017 @23:11

Me rezultat 2-1 është mbyllur takimi i parë mes Athletic Bilbaos e Barcelonës në kuadër të 1/8 së finales në…

MEDIA

Edhe Napoli pas Rashicës

5 January, 2017 @22:50

Pas lajmit që Ajaxi është i interesuar për Milot Rashicën, lajme nga Italia raportojnë që edhe Napoli është i…

ANFIELD ROAD

Dentisti, heroi i Firminos

5 January, 2017 @22:05

Një nga lojtarët më të mirë të Liverpoolit këtë sezon, Roberto Firmino, ka treguar një histori interesante të jetës së…

MIGEN MEMELLI

Trajneri i Laçit dorëhiqet pas 6 ndeshjeve

Foto: telesport via google images

10 December, 2018 @14:59

Humbja e fundit nga Flamurtari ka bërë që trajneri i Laçit të jep dorëheqje pas 6 xhirove te ekipi bardhezi.…

TEUTA - PARTIZANI

Gashi shënon, Shkëmbi ndal liderin

Foto: KFPartizani/fb

8 December, 2018 @19:09

Ish futbollisti i Lirisë, Roni Gashi, ka shënuar golin e parë të tij në Kategorinë Superiore shqiptare, për t’i dhënë…

SKENDERBEU - TEUTA

Dramë në Korçë, Shkëmbi triumfon ndaj ish ekipit

1 December, 2018 @20:09

Njeriu që karrierën e tij të bujshme si lojtar e përfundoi te Skënderbeu, Blendi Shkëmbi, ndërsa atë të kryetrajnerit e…

KUPA "PAVARËSIA"

Struga fiton kupën “Pavarësia”

Foto: FSHF

28 November, 2018 @15:44

Për nder të festës së flamurit, edhe sivjet u mbajt turneu miqësor “Pavarësia”, i cili këtë vit e mbajti edicionin…

FLAMURTARI - PARTIZANI

Lideri bie në Vlorë nga kapiteni

Foto: FCFlamurtari/fb

24 November, 2018 @9:38

Pas tre fitoreve radhazi të shënuara, lideri i Kategorisë Superiore shqiptare, Partizani, është mposhtur në Vlorë mbrëmë, 1-0 nga Flamurtari. …

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore