Të gjitha lajmet

SOUTHAMPTON

Jose Fonte kërkon largimin nga Southampton

Jose Fonte kërkon largimin nga Southampton

6 January, 2017 @6:53

Kapiteni dhe qendërmbrojtësi i ekipit të Southamptonit, Jose Fonte, ka kërkuar largim nga ekipi, kur tashmë ka edhe 18 muaj kontratë me skuadrën nga Premier Liga, njoftojnë mediat e atjeshme.

Portugezit 33 vjeçar i është ofruar kontratë e re nga klubi me kushte të përmirësuara, por ai nuk ka pranuar vazhdimin e saj.

“Ai na ka bërë të qartë se është duke shikuar mundësi për transferim. Për këtë kemi ardhur në këtë situatë dhe e respektojmë vendimin e lojtarit,” ka thënë Les Reed, drejtor i klubit të Southamptonit për Radio Solent të BBC-së.

HULL CITY

Marco Silva është trajner i ri i Hull City

Marcos Silva, i ulur në zyren e re të tij/ Foto: Hull City Official

6 January, 2017 @6:37

Vetëm një ditë pasi që zyrtarizuan largimin e Mike Phelanit nga detyra, Hull City ka bërë të ditur se ka…

ARSENAL

Francis Coquelin një muaj jashtë fushave

6 January, 2017 @6:34

Telashet për Arsenalin vazhdojnë. Pas humbjes së vendit të katërt në xhiron e fundit të Premier Ligës, atëherë kur nuk…

AFRICAN PLAYER OF THE YEAR

Mahrez, më i miri i Afrikës

6 January, 2017 @6:27

Në një garë të ngushtë, Konfederata Afrikane e Futbollit (CAF) ka bërë të ditur se futbollisti i Leicester Cityt, algjeriani…

COPA DEL REY

Barcelona e nis me humbje

5 January, 2017 @23:11

Me rezultat 2-1 është mbyllur takimi i parë mes Athletic Bilbaos e Barcelonës në kuadër të 1/8 së finales në…

MEDIA

Edhe Napoli pas Rashicës

5 January, 2017 @22:50

Pas lajmit që Ajaxi është i interesuar për Milot Rashicën, lajme nga Italia raportojnë që edhe Napoli është i…

ANFIELD ROAD

Dentisti, heroi i Firminos

5 January, 2017 @22:05

Një nga lojtarët më të mirë të Liverpoolit këtë sezon, Roberto Firmino, ka treguar një histori interesante të jetës së…

NË FERIZAJ

Abazi dorëhiqet nga detyra e trajnerit të Ferizajit

5 January, 2017 @19:09

Trajneri i Ferizajit, Arsim Abazi, duket se ka dhënë dorëheqje nga posti i trajnerit të ekipit. Njoftimin e ka…

YLLI I KOSOVËS

Milot Rashica në radar të Ajaxit

Foto: Vitesse Official

5 January, 2017 @18:52

Ylli i ri i përfaqësueses së Kosovës, Milot Rashica, së fundi është bërë synim i Ajaxit të Amsterdamit. Gjigandi…

LIRIA

Rilind Kastrati për prova në Zvicër

5 January, 2017 @18:33

Futbollisti prizrenas i Lirisë, Rilind Kastrati, do të shkoj në Zvicër për prova. Kastrati, do të provohet nga skuadrat FC…

LARGOHET

Nebihu largohet nga Gjilani

5 January, 2017 @14:30

Futbollisti i deritashëm i Gjilanit, Kreshnik Nebihu, që është edhe reprezentues i grupmoshave të reja të Kosovës, është larguar nga…

FA CUP: CHELSEA - UNITED

United eliminon Chelsean, kuptohen çiftet çerekfinale

Foto: Manchester United

18 February, 2019 @22:41

Me një paraqitje fantastike ekipore, United ka arritur të shënojë fitore 0-2 në ‘Stamford Bridge’, për ta eliminuar kështu Chelsean…

FA CUP: SWANSEA - BRENTFORD

Celina magjik, gol + asist, kualifikon Swansean

17 February, 2019 @19:05

Futbollisti i reprezentacionit të Kosovës, Bersant Celina, ka shkëlqyer në ndeshjen e ekipit të tij sot në përballje ndaj Brentfordit.…

AARON RAMSEY TE JUVENTUS

Britaniku më i paguar në histori

Fotot: Juventus.com & Arsenal.com

11 February, 2019 @22:49

Mesfushori i Arsenalit, uellsiani Aaron Ramsey do të bëhet lojtari më i paguar nga ishulli në histori. Tashmë është…

NË LIGË TË KATËRT

Trajneri Scholes

Foto: Oldham Official

11 February, 2019 @13:45

Prej sot edhe zyrtarisht mesfushori legjendar i Manchester Unitedit, Paul Scholes, është trajner. Ai është emëruar në detyrën e…

CITY - CHELSEA

Turpëron Chelsean, rimerr kreun

10 February, 2019 @18:51

Ajo që duhej të ishte ndeshja më e mirë e javës në Angli, doli të ishte më jo-interesantja. Skuadra e…

Të gjitha lajmet nga Premier League