Të gjitha lajmet

FA CUP

Fundjava me FA Cup

Fundjava me FA Cup

6 January, 2017 @15:29

Pak pushim nga Premier Liga, por jo edhe për skuadrat e Premier Ligës. Fundjava në ishull vjen me takimet e FA Cup, ndërsa seria e ndeshjeve hapet sonte me ndeshjen interesante mes West Hamit e Manchester Cityt në Londër. Kampioni në fuqi, Manchester United, luan nesër ndaj Readingit në 'Old Trafford', kurse short i lehtë në këtë fazë i ka përcjellur shumicën e skuadrave të mëdha të Premier Ligës. Si zakonisht, në FA Cup ndeshje kthyese ka vetëm në rast se ndeshja e parë përfundon me barazim, përndryshe skuadra kalon në fazën tjetër me një fitore. Lista e plotë dhe orari i ndeshjeve (1/32 e finales):

JOHN OBI MIKEL

Obi Mikel, lojtari i radhës në Superligën kineze

6 January, 2017 @10:59

Ish futbollisti i Chelseat, John Obi Mikel, ka arritur marrëveshje me skuadrën kineze, Tianjin Teda. Nigeriani Mikel do të fitojë…

SOUTHAMPTON

Jose Fonte kërkon largimin nga Southampton

6 January, 2017 @6:53

Kapiteni dhe qendërmbrojtësi i ekipit të Southamptonit, Jose Fonte, ka kërkuar largim nga ekipi, kur tashmë ka edhe 18 muaj…

HULL CITY

Marco Silva është trajner i ri i Hull City

Marcos Silva, i ulur në zyren e re të tij/ Foto: Hull City Official

6 January, 2017 @6:37

Vetëm një ditë pasi që zyrtarizuan largimin e Mike Phelanit nga detyra, Hull City ka bërë të ditur se ka…

ARSENAL

Francis Coquelin një muaj jashtë fushave

6 January, 2017 @6:34

Telashet për Arsenalin vazhdojnë. Pas humbjes së vendit të katërt në xhiron e fundit të Premier Ligës, atëherë kur nuk…

AFRICAN PLAYER OF THE YEAR

Mahrez, më i miri i Afrikës

6 January, 2017 @6:27

Në një garë të ngushtë, Konfederata Afrikane e Futbollit (CAF) ka bërë të ditur se futbollisti i Leicester Cityt, algjeriani…

COPA DEL REY

Barcelona e nis me humbje

5 January, 2017 @23:11

Me rezultat 2-1 është mbyllur takimi i parë mes Athletic Bilbaos e Barcelonës në kuadër të 1/8 së finales në…

MEDIA

Edhe Napoli pas Rashicës

5 January, 2017 @22:50

Pas lajmit që Ajaxi është i interesuar për Milot Rashicën, lajme nga Italia raportojnë që edhe Napoli është i…

ANFIELD ROAD

Dentisti, heroi i Firminos

5 January, 2017 @22:05

Një nga lojtarët më të mirë të Liverpoolit këtë sezon, Roberto Firmino, ka treguar një histori interesante të jetës së…

NË FERIZAJ

Abazi dorëhiqet nga detyra e trajnerit të Ferizajit

5 January, 2017 @19:09

Trajneri i Ferizajit, Arsim Abazi, duket se ka dhënë dorëheqje nga posti i trajnerit të ekipit. Njoftimin e ka bërë…

KOLUMNE

5 PËR FUNDJAVË!

BOROZANI / ARKIV

19 October, 2018 @16:00

Një fundjavë e mbushur me super ndeshje! 5 të për mos u humbur: 1. Chelsea – Manchester Utd (e shtunë,…

LIVERPOOL

Mane është operuar!

18 October, 2018 @15:11

Sulmuesi i Liverpoolit, Sadio Mane, ka operuar dorën, pas lëndimit që e kishte me kombëtaren e tij. Futbollisti 26…

MANCHESTER UNITED

Rritje rroge për Shawin

18 October, 2018 @14:39

Mbrojtësi i majtë i Manchester Unitedit, Luke Shaw, ka nënshkruar kontratë të re 5 vjeçare me ekipin e tij. …

MOHAMED SALAH

Salah kthehet i lënduar, mjekët thonë...

FOTO/ REUTERS

13 October, 2018 @18:42

Ylli egjiptian Mohamed Salah, është rikthyher te Liverpooli i lënduar nga ndeshjet kualifikuese për Kupën e Afrikës 2019. 26 vjeçari…

PLAYER OF THE MONTH

Lojtari i muajit shtator: Eden Hazard

12 October, 2018 @14:59

Ylli belg i Chelseat, pas performancave të shkëlqyera në muajin e kaluar ka marrë çmimin e lojtarit më të mirë…

Të gjitha lajmet nga Premier League