Të gjitha lajmet

MALMO

Statuja e Ibrës largohet

Fotot: B/R

Statuja e Ibrës largohet

16 May, 2020 @19:57

Superylli i futbollit Zlatan Ibrahimovic do të ketë statujën e tij të larguar nga vendi ku është ajo aktualisht.

Ibra

Sipas raporteve të Sydsvenskan, për shkak të akteve vandale të përsëritura ndaj statujës së Ibrës në Malmo, ajo të të zhvendoset.

Statuja e Ibrës qëndronte para stadiumit të Malmos, ekipit të parë profesional ku ka luajtur dhe vendit ku është rritur ai.

Ibra

Aktet vandale te statuja e suedezit kanë filluar prej se ai ka marrë aksione në një klub tjetër suedez, që s’është nga Malmoja.

PREMIER LIGA

Edhe rusët rinisin në qershor

16 May, 2020 @0:04

Premier Liga e futbollit rus ka përcaktuar datën e 21 qershorit për rifillim të stinorit atje. E ndërprerë më…

PRO LEAGUE

Stinori i anuluar, Belgjika shpall kampionin

Foto: clubbrugge.be

15 May, 2020 @23:27

Një muaj më parë, më saktë të parët ndër dhjetë ligat më të forta të Evropës, belgët anuluan stinorin 2019/20.…

TORCIDA

KFF Mitrovica shembull i ekipit të femrave, edhe e licensuar edhe pagat e rregullta

Foto: FFK

15 May, 2020 @1:12

Klubi i futbollit të femrave Mitrovica është shembull sa i përket organizimit jo vetëm në futbollin femror, por edhe koxha…

MEDIA TALK

Fenerbahçe përcekton çmimin e Vedat Muriqit

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

13 May, 2020 @0:40

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, është futbollisti më i përfolur i reprezentacionit për një transfer të mundshëm gjatë kësaj vere.…

COMMENT

Zlatan: Mësoni se si duhet të luani me fituesin

12 May, 2020 @11:10

Ylli suedez i futbollit Zlatan Ibrahimovic pasi që ka parë edhe epizodet 7-8 të filmit dokumentar “The Last Dance” me…

Të gjitha lajmet nga International