Të gjitha lajmet

PRO LEAGUE

Stinori i anuluar, Belgjika shpall kampionin

Foto: clubbrugge.be

Stinori i anuluar, Belgjika shpall kampionin

15 May, 2020 @23:27

Një muaj më parë, më saktë të parët ndër dhjetë ligat më të forta të Evropës, belgët anuluan stinorin 2019/20.

E sot, është bërë e ditur edhe zyrtarisht se Brugge është shpallë kampion i stinorit 2019/20 në ProLeague të Belgjikës.

Ky është titulli i 17 i kampionit për ekipin nga qyteti me të njëjtin emër dhe i treti në pesë stinorët e fundit.

Ata ishin për 15 pikë më shumë në vend të parë sesa ndjekësi i parë i tyre, Gent.

Me këtë, Brugge automatikisht bëhet pjesë e fazës grupore të Ligës së Kampionëve për stinorin 2020/21.

Në takimin që u zhvillua sot, liga ka vendosur që Beveren të bie nga elita e futbollit belg, ndërsa Gent të jetë pjesëmarrës në kualifikime të Ligës së Kampionëve, kurse Charleroi, Antwerp dhe Standard i Mërgim Vojvodës të jenë pjesëmarrës në Europa League.

Pro League Belgjika

TORCIDA

KFF Mitrovica shembull i ekipit të femrave, edhe e licensuar edhe pagat e rregullta

Foto: FFK

15 May, 2020 @1:12

Klubi i futbollit të femrave Mitrovica është shembull sa i përket organizimit jo vetëm në futbollin femror, por edhe koxha…

MEDIA TALK

Fenerbahçe përcekton çmimin e Vedat Muriqit

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

13 May, 2020 @0:40

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, është futbollisti më i përfolur i reprezentacionit për një transfer të mundshëm gjatë kësaj vere.…

COMMENT

Zlatan: Mësoni se si duhet të luani me fituesin

12 May, 2020 @11:10

Ylli suedez i futbollit Zlatan Ibrahimovic pasi që ka parë edhe epizodet 7-8 të filmit dokumentar “The Last Dance” me…

NË GJILAN

Gjilani reagon, insiston vazhdimin dhe daljen në gara evropiane

11 May, 2020 @12:40

Skuadra e Gjilanit ka reaguar para pak çastes nga llogaria e saj në Facebook për të bërë të ditur publikisht…

SQARIMI I RREGULLIT TË RI DHE ARSYETIMI

5 zëvendësime me 3 kërkesa, rregulli i ri FIFAs

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

9 May, 2020 @0:32

Shtëpia botërore e futbollit (FIFA) sot ka bërë një shtesë të përkohshme në rregullat e saja për futbollin duke shtuar…

Të gjitha lajmet nga International