Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

VLLAZNIA - FERIZAJ

Sunaj Hasan vendos ndeshjen, Ferizaj përshëndetet me Ligën e Parë

Foto: FC Ferizaj / Facebook

Sunaj Hasan vendos ndeshjen, Ferizaj përshëndetet me Ligën e Parë


14 May, 2022 @18:28

Falë një goli të shënuar nga Sunaj Hasan në pjesën e parë, Ferizaj arriti ta fitojë ndeshjen e luajtur sot ndaj Vllaznisë së Pozheranit.

Takimi në fjalë në fund u mbyll me rezultat 0-1.

TABELA PËRFUNDIMTARE E LIGËS SË PARË

Fitorja e shënuar sot bën që Ferizaj ta mbyllë sezonin e LIgës së Parë me plot 62 pikë, më së shumti nga të gjitha skuadrat e të dyja grupeve, dhe siç dihet tash e sa kohë, skuadra e drejtuar nga Arbnor Morina vitin tjetër do të jetë pjesë e elitës së futbollit kosovar.

Sa i përket Vllaznisë, kjo skuadër edhe vitin tjetër do të garojë në Grupin B të Ligës së Parë.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë