Të gjitha lajmet

IZRAELI-SHQIPËRIA

Super Shqipëri, kthen vendin e tretë me fitore në Izrael

Foto: FSHF

Super Shqipëri, kthen vendin e tretë me fitore në Izrael

11 June, 2017 @22:43

Izraeli
Shqipëria
Izraeli 0 : 3 Shqipëria
22', 44' A. Sadiku, 71' L. Memushaj

Sammy Ofer, Haifa.
Super Shqipëri, kthen vendin e tretë me fitore në Izrael

Kuqezinjtë janë rikthyer. Paraqitje e mrekullueshme nga djelmoshat e Gianni De Biasit në Haifa, për një fitore të madhe 0-3, që përkujtoi fitoren e kualifikimit ndaj Armenisë për EURO 2016.

Armando Sadiku perfekt në maje të sulmit, me golat e tij i dha Shqipërisë fitoren që në pjesë të parë, ndërsa akcionet e ndërtuara dhe loja e kuqezinjëve ka qenë për çdo lavdatë, kur kihet parasysh paraqitja e tyre ndaj Luksemburgut në miqësore.

Shiko: TABELAT DREJT RUSIA 2018

Gjithsesi, kuqezinjtë shënuan edhe njëherë në pjesë të dytë përmes Ledian Memushajt, ndërsa patën raste edhe për më tepër, por 0-3 mjaftoi për të kthyer vendin e tretë, së paku me golaverazh.

pKOSOVA-TURQIA

Mbrojtja e zbehtë, Kosova mposhtet nga Turqia

BOROZANI/ Arian Paçarizi

11 June, 2017 @22:24

Përfaqësuesja e Kosovës ka pësuar edhe për të pestën herë në Grupin I kualifikues për Kampionatin Botëror Rusia 2018. …

KOSOVË - TURQI

Lëndohet Ujkani, inkuadrohet Nurkovic

Foto: Borozani direkt nga Shkodra

11 June, 2017 @21:54

Samir Ujkani, i cili ishte në dyshim për këtë takim por megjithatë startoi, është lënduar në minutën e 53’ dhe…

PP: IZRAELI-SHQIPËRIA

Shqipëria me Sadikun, drejt fitores

11 June, 2017 @21:34

Shqipëria është duke udhëhequr 0-2 në Haifa të Izraelit, me anë të golave të bukur të sulmuesit Armando Sadiku. …

KOSOVË - TURQI

Kosova në disavantazh pas 45 minutave

Foto: Borozani direkt nga Shkodra

11 June, 2017 @21:30

Pas 45 minutave lojë, rezultati shënon 1-2 në të mirë të Turqisë. Kosova reagoi mirë pas golit të parë të…

KOSOVË - TURQI

Barazon Rrahmani!

Foto: Borozani direkt nga Shkodra

11 June, 2017 @21:09

Pas golit të pësuar, Kosova ka reaguar! Amir Rrahmani ka shënuar me kokë për 1-1, për ta elektrizuar atmosferën në…

GRUPI I

Ukraina kapërcen në pozitë të dytë

11 June, 2017 @21:05

Ukraina ka shënuar fitore në duelin e parë të Grupit I kualifikues për Botëror sonte, duke e mposhtur Finlandën 1-2…

KOSOVË - TURQI

Turqia shënon pas vetëm 5 minutave

Foto: Borozani direkt nga Shkodra

11 June, 2017 @20:56

Në rrezikun e parë për gol, Turqia e ka gjetur epërsinë me golin me kokë të shënuar nga Sen. Momentalisht…

KOSOVË - TURQI

Renditja e lojtarëve në fushë

Foto: Borozani direkt nga Shkodra

11 June, 2017 @20:14

Pas publikimit të formacioneve, është publikuar edhe renditja e lojtarëve në fushë:  

KOSOVË - TURQI

Mot i mirë për lojë, futbollistët në fushë

Foto: Borozani direkt nga Shkodra

11 June, 2017 @20:08

Mot shumë i mirë me mbi 20 gradë Celsius po mbizotëron në Shkodër. Lojtarët kanë dalur në fushë për përgatitjet…

KOSOVË - TURQI

Fillon hyrja e ‘Dardanëve’, rritet numri i shikuesve

Foto: BOROZANi me foto drejtpërdrejt nga 'Loro Boriçi'

11 June, 2017 @19:49

Ka filluar të rritet paksa numri i të pranishmëve në ‘Loro Boriçi’ të Shkodrës kur jemi 1 orë para filimit…

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror “Rusia 2018” ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018