Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

EUROPEAN SUPERLEAGUE

Superliga Evropiane, klubi i Evertonit tregon se kujt ia mban anën

Superliga Evropiane, klubi i Evertonit tregon se kujt ia mban anën


20 April, 2021 @11:29

Përmes një shkrimi zyrtar, klubi i Evertonit ka treguar se është fuqimisht kundër krijimit të Superligës Evropiane.

Klubi mga Merseyside ka shkruar që gjashtë klubet angleze që janë të përfshira në themelimin e kësaj lige, po e dëmtojnë imazhin e futbollit anglez dhe po mendojnë vetëm për veten e tyre.

Evertoni ka kërkuar që këto klube të tërhiqen nga vendimet e tyre dhe mos t`i harrojnë privilegjet dhe përgjegjësitë që i kanë.

Shkrimin e plotë mund ta lexoni KËTU.


 
Të gjitha lajmet nga Premier League