Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

11-SHET

Superliga - Formacioni i javës (7)

Superliga - Formacioni i javës (7)


16 September, 2022 @14:17

Pas ndeshjeve të xhiros 7, TopSporti.com ka përzgjedhur formacionin e javës bazuar në performancat e lojtarëve.

Në formacionin e zgjedhur nuk ka lojtarë nga ndeshja Llapi - Ballkani, pasi që kjo ndeshje do të luhen më vonë.

Formacioni i javës i zgjedhur nga TopSporti është ky: Faton Maloku (Drita); Shkëlzen Lushtaku (Drenica), Gentrit Halili (Ferizaj),Agustine Ameworlorna (Trepça’89), Gledi Mici (Prishtina); Blend Baftiu (Drita), Arbios Thaqi (Drenica), Endrit Krasniqi (Prishtina), Almir Ajzeraj (Drita); Marko Simonovski (Drita), Kreshnik Uka (Prishtina).


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga